Mõttekoht, Osa 109: Intiimsed mured: mida teha, kui tilgad kipuvad naerdes või aevastades püksi?

JAGA:


Kui naerdes või aevastades tulevad tilgad püksi, on ehmatus ja piinlikkustunne suur. Kuid asjata. Tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht räägib naiste tervise terapeut Katri Ristal, mida selliste seisunditega teha ning kust saab abi.

Põhiline, mille Katri südamele paneb on see, et ei alustataks operatsioonist ega ravimitest, vaid korrigeeritaks elustiili – näiteks kuidas istuda ja astuda, püsti tõusta ja raskuseid tõsta ning ka toitumist. Ja teha vajalikke harjutusi – mõnel puhul tuleb teha vaagnapõhjalihastega jõu- ehk pingitusharjutusi, mõnel teisel puhul aga hoopis lõdvestusharjutusi.

Oma vaagnapõhjalihaste seisukorda soovitab Katri hinnata selle väikese testi abil, mis asub siin: www.minaolenginaine.ee/vaagnapohjaft/, et saada esmased soovitused, millele treenimisel tähelepanu pöörata. Millal teha aga pingutus- ja millal lõdvestusharjutusi, kas inkontinetsusprobleemi on võimalik ennetada ning mida üldse sel puhul silmas pidada, sellest värskes Naistelehe podcastis räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Veel

Mõttekoht
Mõttekoht
Elu on pidevas muutumises ning seetõttu pole midagi hullu tundes, et kõik on kokku jooksnud ning enam edasi minna ei oska. Naistelehe podcast Mõttekoht püüab aidata neist olukordadest võitjana välja tulla. Igal nädalal pakume võimaluse võtta hetke mõtlemiseks keskendudes siin mõnele olulisele päevakajalisele teemale, mille aitab lahti harutada oma valdkonna spetsialist.

Hiljutised