#086 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Andero Laur (2024-05-16)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: elamispindade kallinemine on paratamatus

KV.EE kinnisvara-podcasti 86. osas on külas AS Liven juhatuse esimees Andero Laur. Räägime korterite uusarenduste hindade mõjust elamispindade kättesaadavusele. Küsimusi esitab ja saadet juhib kinnisvarakonsultant ja koolitaja Tõnu Toompark.

Saate alguses defineerime Andero Laur’iga, mis on elamispindade kättesaadavus, millised tegurid kättesaadavust mõjutavad ja kuidas seda mõõta. Elamispindade kättesaadavuse ehk taskukohasuse mõistlik tase on oluline, et tagada likviidne ja toimiv elamispindade üüri- ja ostu-müügiturg.

Järgnevalt arutame saates läbi erinevad elamispindade arendusprotsessi etapid, analüüsime, nende olulisust kulude kogumahus ja kulude ülespoole-allapoole liikumise suunda ning tempot. Enam keskendume ehituskulule, mis on arendusprotsessi kuludest suurim ja seega olulisim. Andero Laur räägib, kuidas ja mis põhjustel ehitushind kasvab ja milline on regulatsioonide mõju hindade kasvule.

Paratamatu tõdemus on, et üldiselt inflatsioonilises keskkonnas kulud jätkavad kasvu. Andero Laur’il on välja pakkuda konkreetsed mõtted, kuidas elamispindade arenduskulude kasv ajas ei muudaks elamispindade kättesaadavust liga negatiivselt.

Seekordsed saatekülalise nõuanded ja soovitused tulevad eelkõige avalikule sektorile, kelle käes on olulised hoovad, mis võivad elamispindade kättesaadavust mõjutada.

=============================

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠[email protected]⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised