#083 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Robert Laud (2024-04-04)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: arenduste mahud vähenevad, kuid elu läheb edasi

KV.EE kinnisvara-podcasti osas 83. on külas OÜ Endover juhatuse liige ja tegevjuht Robert Laud. Räägime Robertiga elamispindade arendusturu käimasolevatest arengutest ja väljavaadetest. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ja koolitaja Tõnu Toompark.

Saate esimeses osas räägime majanduslikust keskkonnast, kus elamispindade turu tuleb hakkama saada. Robert Laud märgib ära, kus on tema kui kinnisvaraarendaja nägemuses suuremad riskid ja mõned võimalused.

Teise teemana võtame ette elamispindade pakkumise. Robert Laud annab hinnangu pakkumiste mahule. Arutame, millised arendajad peavad tegevust koomale tõmbama, sest endise mahu juures kõikidel turul enam ruumi ei ole. Kaalume, kas on oht arendajate pankrotistumiseks ja toome välja ühe raskustes oleva arendaja.

Eraldi tuleb käsitluse alla elamispindade nõudlus ja tehingute tegemine. Robert Laud avaldab Endoveri käimasolevate projektide näitel, kuidas ühes või teises segmendis läheb. Arutame, kuhu tüürivad hinnad, mida teeb arendamise kulu ja kas on lootust, et elamispindade kättesaadavus läheb tarbija jaoks soodsamaks.

Saate lõpetuseks annab Robert Laud soovituse inimesele, kes plaanib kodu osta. See on väärt nõuanne, mida tasuks kindlasti silmas pidada.

=============================

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠[email protected]⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised