#081 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Arko Kurtmann (2024-03-07)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: pangad tahavad väga laenu anda

KV.EE kinnisvara-podcast’i 81. saates on külas Coop Pank AS juhatuse liige Arko Kurtmann. Räägime laenuturust ja selle arengutest. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ja koolitaja Tõnu Toompark.

Arko Kurtmann avab majanduse suure pildi osas enda peamised mõtted, mis mõjutavad ettevõtteid ja eraisikuid ning majandusolukorra edasiseid arenguid. Mööda ei saa vaadata ohust idas, kuid keskendume siiski rohkem võimalustele.

Arutame pankade üldisest tervisest. Arko Kurtmann räägib kui hea või kui halb on seis viivituses olevate laenudega. Vaatame, mida on teinud euribor ja analüüsime, millised võiksid olla edasised arengud euribori liikumise osas.

Arko Kurtmann annab hinnangu, kas Eesti Panga kehtestatud eluasemelaenu võtjate maksevõime arvutamise reeglite leevenemine saab olema turgu mõjutav tegur või mitte. Samuti puudutame eluasemelaenu ühest pangast teise üleviimise kalliduse problemaatikat.

Saate lõpetuseks annab Arko Kurtmann omapoole soovituse, mida võiksid turuosalised tänases konjunktuuris silmas pidada.

=============================

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠[email protected]⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised