#062 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Ivo Volkov (2023-06-15)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: Ehitushind ei kipu langema

KV.EE kinnisvara-podcast’i 62. osas on külas Merko Ehitus Eesti AS juhatuse esimees Ivo Volkov. Ivoga räägime ehitushinnast ja selle mõjust elamispindade turule. Saatejuht on kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Saate avame mõtetega viimaste aastate maailma, majandust ja ehitusturgu mõjutavate probleemide lahkamisega. Ivo Volkov räägib, mis on ehitussektoris tänase päeva mured ja rõõmud ning millised on meid viimastel aastatel külastanud kriiside mõju hetkel.

Seejärel analüüsime komponent haaval ehitushinnaindeksit. Ivo Volkov kommenteerib, millistel komponentidel on võimalust allapoole ja millistel põhjust ülespoole liikuda ning kuidas see võiks ehitushinda tervikuna mõjutada.

Üle ega ümber ei saa sõjast Ukrainas. Ivo Volkov avaldab arvamust, mis võiks sõja lõpu mõju olla ehitusmaterjalide kättesaadavusele ja hinnale ning seeläbi ehitushinnale.

Eraldi tuleb juttu elamispindade müügihinna ja ehitushinna seosest. Ivo Volkov aitab rusikareegliga, kui palju ehitushinna muutus võiks ehitushinda mõjutada.

Saate lõpuks annab külaline traditsiooniliselt oma nõuande kinnisvaraturu osalistele, mis võiks kinnisvaraturu vaatest silmas pidada.

 

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 62. osas räägime ehitushinnast ja selle lühemast ning pikemast mõjust elamispindade turule. Teemat aitab käsitleda Merko Ehitus Eesti AS juhatuse esimees Ivo Volkov. Saadetud juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised