#057 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Karolina Sikk (2023-04-06)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: üüriinvestor portfelli müügimõtteid ei hau

KV.EE kinnisvara-podcast’i 57. saates räägime üüriinvestori vaatest kevadisele kinnisvaraturule. Teemast kõneleb Feels Like Home kaubamärgi all tegutsev üüriinvestor ja kutseline kinnisvaramaakler Karolina Sikk, kes majandab mitmekümne korteri suurust üüriportfelli. Saadet juhib ja küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Alustuseks avab Karolina Sikk, milline on korterite portfell, mille üürileandmisega ta igapäevaselt tegeleb. Juttu tuleb nii korterite asukohast, suurusest, kvaliteedist kui muudest kriteeriumidest. Aga ka sellest, milline on korterite sisustuse tase – see on tegur, mis eristub olulisel määral turu üldisest keskmisest.

Seejärel räägib Karolina Sikk, kas tal on 2022. a suvest-sügisest alguse saanud kinnisvaraturu hinnalanguse ootuses mõttes idee korteriportfell maha müüa, et see siis näiteks hiljem soodsama hinnaga tagasi osta. Siia juurde toob Karolina konkreetsed argumendid, millele portfelli osas tehtud otsused baseeruvad.

Loomulikult tuleb juttu intressimäärast ja euriborist. Karolina Sikk räägib nii laenukoormusest, laenugraafikute pikkusest ja sellest, kas euribori tõusu järel on üüriportfell rahavooliselt jooksvas plussis või miinuses.

Saate lõpuks annab saatekülaline oma turutunnetuse aprillikuise üürituru osas. Räägime põgusalt nii üürinõudlusest kui pakkumisest, aga ka hindadest.

Saate kõige viimases osas annab Karolina Sikk mõned soovitused ja mõtted, mis võiksid kõikidele üürituru osalistele kasulikud olla.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 57. osas räägib Feels Like Home kaubamärgi all tegutseb üüriinvestor ja kutseline kinnisvaramaakler Karolina Sikk vaatest üüriturule 2023. a kevadel. Saadetud juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast'i äppis või Spotify lehelt

# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook'i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE

# Vaata podcast'i videona KV.EE Youtube'i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo

# Värske podcast'i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised