#056 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Catlin Vatsel (2023-03-23)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: räägime põhjalikult eluasemelaenu intressimäärast

KV.EE kinnisvara-podcast’i 56. saates teeme LHV Pank AS eraisikute finantseerimise osakonna juhi Catlin Vatsel’iga juttu eluasemelaenu intressimäärast. Uurime, millised tegurid intressimäära ja mil moel mõjutavad? Millal ja mis tingimustel on mõistlik eluasemelaenu intressimäär fikseerida? Põgusalt puudutame, kas on ohtu, et käimasolevad kriisid Eesti finantseerimismaastiku uppi lükkaksid? Saadet juhib ja küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Alustuseks räägib Catlin Vatsel, millistest teguritest eluasemelaenu intressimäär koosneb. Puudutame euribori teemat ja euribori suurenemise mõju laenumaksetele.

Seejärel liigume riskimarginaali juurde. Catlin Vatsel avab, millised on tegurid, mis mõjutavad riskimarginaali suurust. Juttu tuleb, millised on olulisemad riskimarginaali mõjutavad faktorid.

Seejärel jõuame eluasemelaenu intressimäära fikseerimise teema juurde. Arutame, millistel puhkudel on eluasemelaenu intressimäära fikseerimine mõistlik ja mis saab siis, kui intressimäära fikseerimise periood läbi saab. Catlin Vatsel juhib tähelepanu, millisel puhul ei ole intressimäära mõistlik fikseerida.

Saate viimases osas toome mängu Eesti tänase finantsmaastiku põgusa võrdluse 2008.-2009. aastaga. Catlin Vatsel toob välja pangandusturu erinevused ja tegurid, miks oleme toonasega võrreldes sootuks teistsuguses olukorras, kus laenukraanide kinnikeeramist ja seeläbi kinnisvaraturu likviidsuse kadu ootama ei peaks.

Lõpetuseks annab Catlin Vatsel omalt poolt soovitused ja nõuanded kinnisvaraturu osalistele, mis lähtuvad eelkõige finantseerimise vaatest.

 =============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 56. osas räägib LHV Panga eraisikute finantseerimise osakonna juhataja Catlin Vatsel eluasemelaenu intressimäära hingeelust. Saadetud juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast'i äppis või Anchor.fm lehelt

# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook'i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE

# Vaata podcast'i videona KV.EE Youtube'i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo

# Värske podcast'i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised