#038 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Kaido Kaljuste (2022-07-14)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast: suvepealinna elamispindade turu taevas võib näha mõningaid pilvi

Järjekorras 38. KV.EE kinnisvara-podcast võtab vaatluse alla suvepealinna Pärnu elamispindade turu. Teemasse aitab minna Kaido Kaljuste, kes on Ruum24 OÜ juhatuse liige ja 6. taseme kutseline kinnisvaramaakler.

Esmalt annab Kaido Kaljuste üldisema hinnangu, kuidas mõjutab elamispindade turgu üldine keskkond, kus on olulised märksõnad sõda, inflatsioon, energia hinnad, madal tarbijakindlus ja kõiksugu muud käimasolevad kriisid.

Selle järel räägib Kaido Kaljuste, kes on elamispindade peamised ostjad, mille vastu ostunõudlus eelkõige huvi tunneb ja kuidas käituvad ostjate-müüjatena välismaalastest turuosalised. Müügipakkumiste poole pealt vaatame, kas Pärnus on tegemist elamispindade müügipakkumiste puudujäägi või ülepakkumisega.

Lisaks annab Kaido Kaljuste põgusa indikatsiooni Pärnu elamispindade ostu-müügitehingute hinnatasemest ja nägemuse, millises suunas võiksid toimuda edasised hinnaarengud. Selle kõrval heidame pilgu turuaktiivusele ehk tehingute arvule.

Eraldi vaatame üüriturgu. Siingi toob Kaido Kaljuste välja indikatiivsed hinnatasemed nii pikaajalise kui lühiajalise üüri ehk majutusteenuse puhul.

Saate võtab Kaido Kaljuste kokku eelkõige elamispindade ostjatele suunatud omapoolsete soovitustega, kuidas käituda 2022. a suvisel elamispindade turul.

Saade on salvestatud 13.07.2022.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 38. osas annab Ruum24 OÜjuhatuse liige ja kutseline kinnisvaramaakler Kaido Kaljuste ülevaate, mis toimub suvepealinna Pärnu elamispindade turul. Küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised