#035 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Mihkel Eliste (2022-06-02)

JAGA:

KV.EE kinnisvara-podcast’i juunikuine külaline on Arco Vara analüütik ja kutseline hindaja Mihkel Eliste. Saates tuleb juttu elamispindade turu trendidest nii ostjate, müüjate, hindade, elamispindade arendamise kui üürituru vaatest. Küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Anname saates põgusa hinnangu majanduskeskkonnale, mis kinnisvaraturgu vahetult mõjutab. Mihkel Eliste näeb keskkonna mõju mõnevõrra positiivsemana kui Tõnu Toompark. Olulistes kinnisvaraturu mõjutegurites ollakse siiski ühel meelel.

Räägime elamispindade pakkumiste defitsiidist. Otsime defitsiidi põhjuseid, kuid leiame ka segmendi, kus pakkumistest puudu ei ole. Nõudluse poolepealt analüüsime ostjate valmidust tehinguid teha. Paneme paika õrna prognoosi, mis võiks tehingute arvuga toimuda.

Anname podcast’is hinnangu hinnatõusule. Arutame, mis peaks toimuma, et hinnatõus languseks pöörduks. Olgu öeldud, et hinnalangust tänases keskkonnas kumbki saates osaleja liiga tõenäoliseks ei pea.

Täiendavalt arutame üürituru trende, kus pagulased nõudluse poolel laineid löövad. Mihkel Eliste teeb prognoosid, mis võiks lähemas ja pikemas perspektiivis toimuda üüritootlusega.

Saade on salvestatud 01.06.2022.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 35. osas vestlevad Arco Vara analüütik ja kutseline hindaja Mihkel Eliste ning kinnisvarakoolitaja ja -konsultant Tõnu Toompark. Kõne all on elamispindade turu peamised trendid turbulentsel 2022. aastal.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised