#027 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Henri Laks (2022-02-10)

JAGA:

Talvise KV.EE kinnisvara-podcast’i aruteluteemaks on elamispindade, eelkõige uute korterite pakkumine. Teemat käsitlevad AS Hepsor juhatuse liige Henri Laks ning kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark.

Alustuseks annavad Henri Laks ja Tõnu Toompark hinnangu turuolukorrale vaadates pakkumiste arvu ja müügitemposid. Paraku tuleb tõdeda, et defitsiidi teemast ei pääse üle ega ümber. Pakkumisi on turul liiga vähe, pakkumised on suures osas kontsentreerunud üksikutesse piirkondadesse.

Arutelu all on, mitu uut korterit võiks hetkel turule juurde tuua, et taastuks endisaegne tasakaal nõudluse ja pakkumise vahel. Henri Laks annab hinnangu, et millal pakkumiste puudujääk võiks leevenema hakata.

Pakkumiste puudujääk on kiirele tõusule ajanud korterite hinnad. Aastataguse ajaga võrreldes on hinnatõus julgelt 20-30%. Saates arutavad Henri Laks ja Tõnu Toompark hinnatõusu põhjuse üle ja teevad prognoosid eesootava kohta.

Saate lõpuks annab Henri Laks turuosalistele soovituse otsused selge peaga langetada ja pigem konservatiivset hoiakut säilitades mitte liigse eufooriaga kaasa joosta.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saatesarja 27. osas vestlevad AS Hepsor juhatuse liige Henri Laks ning kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark. Saate teema on elamispindade pakkumiste, eelkõige uute korterite pakkumiste defitsiit.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised