#026 KV.EE kinnisvara-podcast – Tõnu Toompark ja Kristo Aab (2022-01-27)

JAGA:

2022. a jaanuarikuises teises KV.EE kinnisvara-podcast’is räägivad LHV Panga majandusanalüütik Kristo Aab ning kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark Eesti majanduse üldisemast seisust. Vaatluse all on olulisemad turgu mõjutavad tegurid ja elamispindade turu edasine väljavaade.

Aasta alguse on käimas tervishoiu, julgeoleku- ja energiakriisid. Nende taustal ei ole kuhugi kadunud kliimakriis. Kas need on teemad, mis panevad paika Eesti majanduse ja kinnisvaraturu sentimendi?

Kristo Aab leiab, et tervishoiukriisi võiks kõigele vaatamata vaikselt seljataha jätta. Siiski on vaatamata julgeolekuküsimustele ja energia kallinemisele majanduse indikaatorid pigem positiivsed. Kindlustunne on pisut allapoole tulnud, kuid kindlustunne ei saagi olla pidevalt äärmuslikult kõrge. Seega võiks majanduse seisu hinnata jätkuvalt mõõdukalt heaks.

Majanduse üldise seisu kui taustsüsteemi püsimine annab põhjust arvata, et ka kinnisvaraturu liikumised on mõistlikud. Vestluses leiab sügavamat käsitlemist hinnatõus, konkreetsemalt ehitusmaterjalide hinnatõus, elamispindade pakkumiste defitsiit. Loomulikult ei saa mööda minna intressimäära ja selle prognooside küsimusest.

Kristo Aab ja Tõnu Toompark teevad prognoosid rekordeid löönud korterituru tehingute arvu osas ja panevad paika vaate korteritehingute edasiste hindade osas. Liigset pessimismi nendes prognoosides ei ole.

=============================

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saatesarja 26. osas vestlevad LHV Panga majandusanalüütik Kristo Aab ning kinnisvarakonsultant ja -koolitaja Tõnu Toompark. Saate teema on üldisem majandusseis ja selle mõju Eesti elamispindade turule.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile [email protected].

# Telli podcast enda podcast’i äppis
# Pane laik ja jälgi KV.EE Facebook’i lehte www.facebook.com/kinnisvaraportaalKVEE
# Vaata podcast’i videona KV.EE Youtube’i kanalil www.youtube.com/user/KVEEvideo
# Värske podcast’i leiad KV.EE maaklerikeskkonnast RBO www.kv.ee/rbo

Veel

KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvarapodcast
KV.EE kinnisvara-podcastis käsitletakse kinnisvara müügi, vahendamise ja turuga seonduvaid teemasid. Räägitakse maakleritest ja maakleritele. Podcast on videona üleval ka Kinnisvaraportaal KV.EE Youtube'i kanalil.

Populaarsed

Hiljutised