Sergei Anikin: juhi esmane roll on luua selgus organisatsiooni eksisteerimise peaeesmärgi ümber

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti üks hinnatumaid IT ja tehnoloogia valdkonna tippjuhte Sergei Anikin. Teda tuntakse vast kõige paremini pikaaegse Pipedrive’i tehnoloogiajuhina, viimati töötas Sergei aga finantstehnoloogia ettevõtte Tuum tegevjuhina. Varasemalt on ta olnud võtmetegija ka Hansapanga ja Skype’i tehnoloogiatiimides. Mul on ütlemata hea meel, et mul avanes võimalus Sergeiga põrgatada mõtteid, kuidas tema tippjuhiks kujunemise teekond on lahti rullunud ning mida ta oma kogemuste põhjal juhtimise juures kõige olulisemaks peab.

“Sa panid mind juba eelnevalt mõtlema küsimusele – mis on juhi roll – ja ma kirjutasin isegi mitu erinevat versiooni sellele vastuseks. Mulle meeldib alustada võib-olla sellest, et mis on üldse organisatsiooni eksisteerimise põhjus. Me võime teatud tasandil rääkida, et selleks on raha teenimine, klientide teenindamine, inimestele töö pakkumine ja nii edasi, aga iga organisatsioon teeb seda ju mingil omal spetsiifilisel moel ja viisil. Mina usun, et see sügavam tunnetus organisatsiooni peaeesmärgist ongi tema põhjus eksisteerimiseks. Ja see ei pruugi alati olla see, mis on missioonina ametlikult kuhugi dokumenti kirja pandud versioon, vaid see on midagi enamat. Kui minna kergelt esoteeriliseks, siis võib ette kujutada, et igal organisatsioonil on nö oma hing, mis väljendabki organisatsiooni peaeesmärki ja on aluseks tema eksistentsile. Nüüd juhi roll, tema esmane roll, on kõigepealt ise aru saada, mis on selle konkreetse organisatsiooni eksisteerimise peaeesmärk ning seejärel see võimalikult selgelt ja järjepidevalt kõikidele asjaosalistele nende keelde tõlkida. Aga pahatihti jääb juhtidel see esmane ülesanne nõrgaks või lausa vahele. Ei ole tavatu, kui uus juht tuleb majja ja hakkab nö oma eesmärke kujundama ettevõtte eesmärkideks. Ta ei püüagi sügavamalt mõista, mis tegelikult on selle organisatsiooni peaeesmärk, et siis oma eesmärke nende järgi joondada, vaid nö asetab oma eesmärgid selle organisatsiooni eesmärkide asemele. Ja loomulikult tekib siit ka kohe konflikt organisatsiooni olemusliku peaeesmärgi ja ettevõtte juhi eesmärkide vahel.” – Sergei Anikin

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised