Martin Herem: kõigepealt organisatsiooni vajadus, siis inimese omadused ja alles siis inimese tahe

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. Juhtimine kaitseväe kontekstis on mind alati paelunud; eriti muidugi viimased aastad, kui see teema ka üha teravamalt meie igapäevaelu mõjutab. Ma olen tänulik, et sain Martiniga tunnikese vestelda, teda natukene tundma õppida ja tema teenistuskogemusele tuginedes juhtimise üle arutleda.

“Ma arvan, et juht peab aru saama, mis on tema organisatsiooni ja tegevuse eesmärk ning mis on talle antud ressursid nende eesmärkide saavutamiseks. Juhina on sulle antud ressursid, sealhulgas inimesed, mida sa pead oskuslikult rakendama, et soovitud eesmärgini jõuda. Inimkeskne juhtimine kõlab küll väga hästi, aga ma arvan, et seda on ka valesti mõistetud. Minu jaoks tähendab inimeste juhtimine ikkagi seda, et sa rakendad olemasolevate inimeste omadused parimal moel organisatsiooni eesmärkide saavutamiseks. Sellepärast ma arvan, et juhtimine ei ole mitte midagi muud kui üks ressursihaldus ja pedagoogika. Näiteks inimeste määramisel järgmisele ametikohale või inimeste valikus üldse tuleb arvestada kolme põhimõtet, ja just nimelt selles järjekorras: kõigepealt organisatsiooni vajadus, siis inimese omadused ja alles siis inimese tahe. Mõni inimene võib kangesti tahta kindraliks saada, kuid kui need kohad on täis, organisatsioonil ei ole uut kindralit vaja, ja kui tal veel ei ole ka vajalikke omadusi, noh siis me teda ju ei määra! Ja mõni inimene võib-olla üldse ise ei taha, aga organisatsioonil on hirmsasti vaja ja tal on ka vastavad omadused olemas – siis tuleb teha kõik, et ta ikkagi tahaks!” – Martin Herem

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised