Ingvar Villido: tõeline mina on vastus küsimusele, kuidas olla õnnelik

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on teadlikkuse sihipärase praktika õpetaja Ingvar Villido. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist üle 30. aasta ning tänaseks on tema loengutel ja kursustel osalenud kokku üle 30 000 inimese Eestist ja välismaalt. 2018. aasta märtsis ilmus Ingvarilt raamat “Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus.” 2018. aasta suvel sai Lilleorus valmis rahvusvaheline õppe- ja kompetentsikeskus, mis pakub teadlikkuse sihipärase rakendamise alast koolitust. 2022. aasta aprillis ilmus temalt inglise keelne raamat “Practical Consciousness: Freeing Yourself from Emotional Addiction to Live a More Joyful Life.” Umbes kuu aega tagasi ilmus sama raamat ka Eesti publikule pealkirjaga “Teadvuse praktiline kasutamine: kuidas vabaneda emotsioonide kammitsaist ja nautida elamise rõõmu.” Ingvariga räägimegi teadlikkuse olemusest ja tema rakendamisvõimalustest ja -mõjudest nii indiviidi tasandil kui ka organisatsioonides.

“On olemas nii-öelda kolm universaalset kroonilist puudust. Esimene puudus on vajadus olla keegi. Teine krooniline vajadus on teada ja kontrollida. Ja viimane krooniline vajadus on vajadus olla õnnelik. Miks need on kolm puudust? Neid nimetatakse niimoodi lihtsalt sellepärast, et neil puudub lõpp, samas iga inimene tegelikult otsib neile vastust. Ja nüüd iga inimene, olles selle triaadi mõju all, otsib ainult ühte vastust – kuidas täita need kolm puudust? Kui nüüd tulla Kriya jooga juurde, siis Kriya joogas me teame, et vastus kolmele puudusele on tõeline mina. Niiet jämedalt, võib-olla isegi filosoofiliselt, võiks öelda, et kõikide meie elutegevuste peamine point – miks me siin oleme, miks me siin tegutseme – on eneseotsing. Ning tõeline mina on vastus küsimusele, kuidas olla õnnelik.” — Ingvar Villido

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised