Alo Naelapea: juhtide isiksuse varjupool avaldub stressi- ja kriisiolukordades

JAGA:


Minu seekordseks vestluskaaslaseks on suurte kogemustega juhtide hindamise ja otsingu ekspert Alo Naelapea personaliotsingufirmast Adera Executive Search. Minu jaoks on Alo olnud erinevates kontekstides nii koostööpartner kui ka laia silmavaatega sõber, et erinevate maailma asjade üle arutleda. Nii nagu ka mina ise, õppinud on ta Tallinna Ülikoolis psühholoogiat, sellest perioodist on ka pärit tema suur huvi juhtide isiksuste, juhtimiskvaliteedi, eestvedamise ning loomuomaste tööalaste eelduste teemade vastu. Võtsime ühel ilusal kevadisel päeval aja, panime mikrofonid külge ja arutasime kohvikruusi taga, miks on mõnikord enesekindlad ja tugevad juhid oma halvimatel päevadel arrogantsed ega taha vigu tunnistada? Kust on pärit manipulatiivsus ning kas töötaja perfektsionism tema töös on tööandja jaoks väärtus või risk? Miks on karismaatilised natuurid sageli keerulised isiksused?

Selles ülipõnevas episoodis võtame fookusesse juhtide isiksuse tumedama ja varjatud külje. Tutvustame viimase paarikümne aasta inimhinge tumeda poole uuringuid isikusepsühholoogias. Arutleme, kuidas tavaolukordades muidu näiliselt tugevustena tunduvad omadused võivad stressi- ja kriisiolukordades muutuda destruktiivseteks ning hävitada suhteid tööl ja kodus. Arutelu põhineb suuresti rahvusvaheliselt tuntud Hogan’i hindamissüsteemi andmetel, millega ebaproduktiivseid mõtte-, tunde- ja käitumismustreid inimeses kaardistatakse.

Kuulake ikka …

Veel

Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis
Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelishttp://www.valkiainen.ee/blogi
Juhtimiskoolitaja ja coach'i Veiko Valkiainen'i podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” vastab küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” algselt seatud küsimuseks, millele vestluste käigus vastuseid otsime, on: mida tähendab olla edukas juht? See võtmeküsimus on kogu juhtimispodcasti läbiv punane niit. Veiko missioon on toetada juhtidel ja meeskondadel saavutada soovitud eesmärke keskendudes tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Podcast on koht, kus lisaks temale jagavad juhtimisteemadel oma mõtteid, teadmisi ja kogemusi Eesti erinevad tegevjuhid, tippsportlased, konsultandid-koolitajad ja teised juhtimisega lähedalt kokku puutuvad inimesed. Kuulake ikka!

Hiljutised