#59: Vestleme joogaõpetaja Kristi Kirsiga

JAGA:

Viiekümne üheksas imeline külaline on Kristi Kirss.

“Olen MTÜ Ananda joogaklubi joogaõpetaja ning üle-eestilise pop-up jooga suvetuuri eestvedaja.

Impulss joogaga katsetust teha tuksus minu sees aastaid. Teiste muljed ja kogemused, et jooga on miski, mis on hea nii kehale, meelele kui hingele, tekitasid huvi. Vabandused ja hirmud olid aga kaua aega suuremad kui huvi, kuni hetkeni neli aastat tagasi, mil leidsin julguse ja tahte seada sammud Järva-Jaani kultuurimajja joogatundi. See oli otsus luua enda elule suurem väärtus, otsus hakata ennast väärtustama, otsus muuta enda sisemaailma ning otsus luua enda kehale tugevust ja painduvust. See otsus näitas selgesti, et elu sünnibki otsustest. Otsustest, katsetamisest ja esimesest sammust.

Joogat praktiseerides taipasin esimest korda, et mul on võimalus olla enda mõtete vaatleja ning muuta seda, mis toimub minu peas. Tasapisi õppisin lahti laskma ülemõtlemisest ning ühel hetkel märkasin, et suutsin taas õhtuti uinuda, et keha oli kasvatanud lihased, arendanud painduvust ning taipasin, et suudan nii paljut. Jooga tähendus minu jaoks on ajas muutunud ning paljut, mida praegu kogen, ei osanud ma ettegi kujutada, et on võimalik kogeda. Need imelised muutused ja kogemused on põhjused, miks õpetan joogat – sest jooga tõesti on hea nii kehale, meelele kui hingele ning soovin, et ka teised saaksid sellest osa.

Joogatundides pean oluliseks utsitada inimesi avastama enda sisemist ja välimist tugevust, usaldust elu vastu, armastust endas. Me muutume kogu aeg ja elu meie ümber muutub, seega avastamist jätkub.

Teekond joogaga on olnud imeline, valus, õpetlik ja avardav. Tunnen, et see on minu tee ja minu kutsumus on jagada joogat teistega. Seetõttu korraldan koos teiste joogaõpetajatega üle-eestilist pop-up jooga suvetuuri, mis sel aastal toimus neljandat korda. Pop-up jooga eesmärk on rännata erinevates paikades, tulla inimestele lähedale ning näidata, et joogat on võimalik teha kõikjal. Jooga on kõikjal. Kui mitmed joogaõpetajad kolivad sügise saabudes saali ära ja jäävad paikseks, siis mina olen kui rändav joogaõpetaja, kel puudub oma paik, kuid kel on tiivad, et lennata sinna, kus on mind ootamas joogahuvilised.

Lisainfo: www.facebook.com/popupjooga

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised