#40: Vestleme joogaõpetaja Kristiina Piiparineniga

JAGA:

Neljakümnes imeline külaline on Kristiina Piiparinen.

Kristiina on Yin jooga õpetaja. Teadlikku enesearenguteed on ta käinud viimased 11 aastat, mille jooksul läbinud mitmeid erinevaid kursuseid, koolitusi ja praktikaid keha ja meele tasakaalustamise, teraapia, hingamise, enesetervendamise ja inimeseks olemise sügavama mõistmise teemadel. Elu esimeses joogatunnis käis ta 2008. aastal Ashtanga joogas, kuid füüsilistes joogapoosides tollel ajal sügavamat tähendust ei osanud näha. Joogaga aktiivsemalt tegeleb ta viimased 6 aastat ja 2016. aastast on ta Yoga Alliance’i sertifitseeritud Yin jooga õpetaja.

Kristiina väärtustab tervislikku ja teadlikku eluviisi ning usub, et eneseteadvustamisega anname endale võimaluse jõuda tähendusrikkama ja harmoonilisema elu kogemiseni, avardada eneseteostuse potentsiaali ja hoida oma keha terve ning elujõulisena. Elada elusamat ja õnnelikumat elu.

“Igalühel on oma tee ja valikud iseendani jõudmiseks. Üks osa minu teekonnast on jooga, et luua endasse ja oma ellu tasakaalu. Vahel on vaja lihtsalt peatuda ja luua vaikust kehas ja meeles, et kõik see saaks esile kerkida, mis vajab teadvustamist, vabastamist ja tervendamist. Luua ruumi hinge kasvuks. Yin jooga on selleks imeline praktika, mis õpetab tajuma oma olemuse tervikut, märkama keha sõnumeid, takistusi ja energiablokeeringuid ning kasutama meele vaigistamise ja lõdvestumise tervendavat ning avardavat jõudu.

Igapäevaselt on Kristiina jaoks olulisel kohal ka hingamispraktikad.

Jooga praktiseerimine kasvatab teadlikkust iseenda terviklikust olemusest ja seeläbi inimesest kui kõiksuse terviku osast.

“Iseenda teadvustamise tee on mulle näidanud ja tõestanud, et kõigil meil on võime ja vägi olla oma reaalsuse loojad ja juhtida oma elu ja valikuid sügava südameteadvuse tarkusega just selles suunas, mis hinge helisema paneb.”

Lisainfo: www.joogaruum.ee

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised