#33: Vestleme joogaõpetaja Manuela Kollomiga

JAGA:

Kolmekümne kolmas imeline külaline on Manuela Kollom.

“Minu jaoks on väga põnev uurida inimese tõelist olemust ja kuidas meis miski töötab, liigub. Näiteks inimese keha ja meele vahetuid seoseid – kuidas mingi kehaline vaevus on seotud meeles toimuvaga ning vastupidi. Kumb tekkis enne? Või tekivad need samaaegselt? Jooga harjutamine aitab seda mõista. Minu natuurile sobib ideaalselt ja mulle on toetav just ashtanga vinyasa jooga. Naljakas on see, et joogamaailmas on üsna tugevalt üleval teema: „Minu jooga on parem kui sinu jooga“ ja seetõttu on minu pisikeseks missiooniks rääkida joogakoolkondade ja -stiilide ühisosast. Neil on kõige sügavamal tasandil sama eesmärk ja lihtsalt erinevad lähenemised sobivad erinevatele õpilastele. Olenemata millise koolkonna õpilane valib, on oluline teha asanat, pranayamat ja ka meditatsiooni kõige efektiivsemal ja ohutumal viisil. Märka, uuri ja mõista iseennast. Keda siis veel?

Mind huvitab ka inimesele kõige loomulikuma eluviisi leidmine (st ilma ravimiteta, stimulantideta, rahustiteta). Kuigi ei saaks öelda, et joogaharjutustes enda sõlmekeeramine kuidagi loomulik välja paistaks. See on mind viinud õppima ashtanga vinyasa joogat Lino Mielega, joogateraapiat Shri Yogendraji ja Krishnamacharya traditsiooni järgi ning loomulikult joogafilosoofiat, – mütoloogiat ja -sümbolismi, et mõista inimolemust sügavamalt. Igapäevaselt annan ashtanga joogatunde gruppidele, teen individuaalset joogateraapiat erinevate füüsiliste või mentaalsete haigusseisunditega inimestele, workshop’e ja soolepuhastuse joogalaagreid.

Rohkem infot siin:
www.manu.yoga

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised