Kolmas imeline külaline on Silja Siller.
Silja joogateekond sai alguse rohkem kui 18 a tagasi, kuid sellest esimesest vaimustusest, mida praktiseerimine annab, pole ta siiani üle saanud.
Ennekõike armastab ta jooga mitmekülgsust, võimalust olla terve praktika jooksul täielikult hetkes, hingata endasse meelterahu ja tunnetada keha läbi imelise liikumise.
Kuid samuti on tema jaoks oluline oskus kasutada joogas biomehaanika ja füsioloogiaalaseid teadmiseid ning ühendada aastatuhandete pikkune praktika tänapäevaste teadmistega.
Oskus mõista inimese keha olemust koos liikumismustritega aitab asendid ja liikumised muuta sobivaks igale praktiseeriajale ning siis pole vahet, mis tasemel praktikaga tegemist on.
Jooga õpingud on Silja viinud erinevatesse riikidesse ja eri õpetajate juurde (nii maailma tuntuimate nimede kui ka vaid vähestele teada olevate meistrite käe alla), tutvustanud talle erinevaid koolkondi ja stiile, andnud teadmisi psühholoogiast ja filosoofiast ning selle kõige tulemusel on ta tänaseks peamiselt jäänud truuks Vinyasa-stiilile ning jooga füsioteraapilisele lähenemisel.
Vinyasa on Silja jaoks nagu tants – iga hetk on uus, täis avastamisrõõme ning võimalusi, puuduvad segavad piirid – on vaid võimalused, hetk ja mäng koos hingamise, elufilosoofia ja füüsilise keha tunnetusega.
Olles pikalt uurinud, õppinud mõistma ja tähele panema oma ja õpilaste kehade mustrit, kasutab Silja oma tundides ja koolitustel mitmeid erinevaid lähenemisviise, rohkelt dünaamilist liikumist ja alati rõõmu ning armastust, sest tema arvates ilma naudinguta pole siin elus suur midagi mõtet teha – ammugi mitte joogat praktiseerida.
Silja peamiseks kiindumuseks ongi jooga kui elukunst – rõõm hetkest ja nauding elust ning ta suurimaks sooviks on jagada oma oskuseid ja seda rõõmu ning energiat igas tunnis.
Silja tunnid on omanäolised – segu erinevatest õpetamisstiilidest, füsioloogiast ja filosoofiatest, täis energiat ja armastust ning põhirõhk on alati koos tehnikaga hetkes, rõõmul ja südamel.
Instagram @connectionsilja.