#13 Vestleme joogaõpetaja Grete Sutropiga

JAGA:

Kolmeteistkümnes imeline külaline on Grete Sutrop, kes kirjeldab end järgnevalt:

Mina olen Grete. Minu teadlikum teekond algas ilmselt ikkagi emakssaamisega ja seejärel enda jaoks kundalini jooga avastamisega, mis on aidanud mul jõuda järjest lähemale sellele, kes ma päriselt olen. Ma olen muidu hästi uudishimulik ja mulle meeldib avastada erinevaid praktikaid ja tehnikaid ja inimesi, aga lõppude lõpuks on kõik suunanud mind ikka selle tarkuse juurde, mis on minu enda sees. Kahtlustan, et see ongi see kõige sügavam ja põnevam allikas üldse ja mitte ainult minu puhul (aga samas sinna jõudmiseks tuleb ikka natuke väljastpoolt peegeldusi otsida). Nii et teekond jätkub ja niimoodi kihthaaval ma siin kaevun iseendasse, abiks peamiselt kundalini jooga tehnikad, minu inimesed ja iseenda taipamised.

Sel teekonnal on vahepeal minu südamest ja kirest välja kasvanud ka täiesti füüsiliselt eksisteeriv jooga- ja inspiratsioonisaal Elujõusaal, mis on olnud minu ja meie kogukonna toetav oaas, kus hoitult ja toetatult end avada ja kogeda. Ja et see oleks kohe eriti mitmekülgne teekond, on meil kaaslasteks olnud tants, jooga, laul, trummid, rõõm, sügavus, gongid, impro, loovus, naisteringid ja kõikkõikkõik muu silmi-keha-hingeavav.

Minuga ja mu abikaasaga koos on otsustanud kasvada ka kolm tütart, nii et ma ei pea muretsema, et mul sel teekonnal igav hakkab. Teadlik ja kohalolev vanemlus on aidanud mul kurssi hoida (mis ei tähenda, et vahepeal siin tormi ja möllu ja segadust poleks) ja aeg-ajalt panen miskit kirja ka oma blogis greeeete.ee (varasemad lood kirjas blogis Kolm Kleidikest).

Ühesõnaga, olen mõistnud, et minu loomulik olek on olla kulgemises ja voolamises ja usalduses ja armastuses ja elevuses, et võtta kõik vastu, mis tulla tahab.

Lisainfo: www.elujousaal.ee/

Veel

Herbazen
Herbazenhttps://herbazen.eu/
Herbazen on jooga ja fütoteraapia sümbioos, kus põimuvad omavahel Eesti väetaimed, tervislik toitumine ja kehasõbralik liikumine. Selleks, et tuua joogaaustajaid lähemale meile kõigile, viime läbi viruaalseid vestlusringe Herbazeni FB lehel, mille keskmes on joogatreenerid ja -harrastajad. Jutustame nende iseenda leidmise teekonnast, elufilosoofiast ja mõttemaailmast. NB! Vestlus toimub Facebook live keskkonnas, mis hiljem audiona lisatakse siia. Vestlus on vahetu ja küsimustele keegi ette kodus ei vasta. Oleme päriselt, olgugi, et ekraani vahendusel 🙂

Populaarsed

Hiljutised