Fotografiska jutud: 1950-1960ndate Eesti glamuur ja glämm

JAGA:

Kary H. Laschi näitus “Kuldajastu” Fotografiskas viib rännakule ekstsentrilise fotograafi ja kollektsionääri Kary H. Laschi (1914–1993) maailma ning teeb tagasihüppe 1950. aastate kuldajastusse. Näitusel on esindatud Laschi klassikaks kujunenud fotod Pablo Picassost, Sophia Lorenist, Salvador Dalíst, Brigitte Bardot’st ja teistest maailmastaaridest, kuid veelgi enam on fookuses ajastuvaim ja atmosfäär, mida fotograaf erakordselt hästi tabada oskas.

Mis toimus aga samal ajal Eestis? Kogu näituse glamuur esindab paljuski seda, millest raudse eesriide taga unistati. Kary H. Laschi näitusest inspireerituna toob kunstiteadlane ja muusikakriitik Harry Liivrand selles Fotografiska juttude episoodis kuulajateni Eesti glamuuri ja glämmi samal ajastul. Mis kõik jäi 1957. aastal Moskvas toimunud Ülemaailmse Noorsoofestivali ja Tallinas Viru hotelli avamise vahele 1972. aastal – just sellest leiad värvikat ja maailmaavadavat kuulamist. 

Sissejuhatuseks või jätkuks podcastile soovitab Harry Liivrand kuulata muusikat Juliette Grecolt ja Marino Marini ansamblilt 1960. aastatest. Eesti muusikast aga Jaak Joalat ja Heidy Tammet. 

Foto: Anthony Steel and Anita Ekberg marry in Florence, 1956  ©Kary H. Lasch, Bridgemann Images 

Veel

Fotografiska Tallinn
Fotografiska Tallinnhttps://www.fotografiska.com/tallinn
Meile meeldib tõstatada küsimusi, kuid me ei pea neile vastama. Me ei väldi kriitikat, uskudes, et arutelud avavad uusi vaatenurki. Meile meeldib provotseerida, kuid fookuses pole provokatsioon ise. Me soovime inspireerida teadlikumat maailma.

Populaarsed

Hiljutised