Toomas Volkmann talk näituse avamine "täis minevik"

JAGA:

Kutsume sind näituse avamisele, kus Volkmanni teekonda fotokunstnikuna harutavad koos kunstniku endaga lahti asjatundjad ja sõbrad. Näitusega lansseeritud veini ja mulli kõrvale tulevad jutuks 90ndad, foto, seks ja vibe.

Kunstnik Marta Vaarik seob 90ndad tänapäevaga; kunstiteadlane Krista Kodres keskendub fotograafia sisenemisele kunstimaastikule, kus seda aktsepteerida ei soovitud; näituse kuraator Tanel Veenre avab Volkmanni hinge ning Anu Saagim räägib 90ndate pidudest (mis toimus Vibe’il, jäi Vibe’ile).

Toomas Volkmanni seni suurim isikunäitus räägib enam kui 100 fotol loo kunstniku ligi 30-aastasest loomingulisest teekonnast. Näituse olulisus ei peitu vaid kunstniku omailma lahti-rullimises, vaid ka tundliku silmaga ajastu kaardistamises, 1990-ndate valulikust rabedusest 2010-ndate ülbe klants-esteetikani.

Volkmanni keel on sümbolistlikult tihe, võimaldades luua tugevalt laetud pildi-konstellatsioone. Ta on korraga teatraalne ja diskreetne, morbiidne ja elujanuline, suurejooneliselt dramaatiline ja naha alla pugevalt intiimne. “täis minevik” avaneb nende vastuoluliste tahkude koosmõjus, mitte lineaarsel ajateljel, vaid pigem sümbolistilik-allegoorilist rada pidi.

Näitusel näeb lisaks portree- ja moefotodele jäädvustusi legendaarsest pidude sarjast Vibe, mis tõi maale nii massireivi kultuuri kui drag queenid ning mille ametlikuks fotograafiks võiks Toomas Volkmanni nimetada. Näituse kuraatorid on Kaire van der Toorn-Guthan ja Tanel Veenre.

Esimesed 8 minutit on kehvem helikvaliteet. Vabandame.

Veel

Fotografiska Tallinn
Fotografiska Tallinnhttps://www.fotografiska.com/tallinn
Meile meeldib tõstatada küsimusi, kuid me ei pea neile vastama. Me ei väldi kriitikat, uskudes, et arutelud avavad uusi vaatenurki. Meile meeldib provotseerida, kuid fookuses pole provokatsioon ise. Me soovime inspireerida teadlikumat maailma.

Hiljutised