"Tõde ja õigus" võib filmimata jääda

JAGA:


Tibbo-Hudgins: kius võib meid jätta “Tõe ja õiguse” filmita

Tänases Eesti Ekspressis kirjutas Kirsti Vainküla loo Eesti filmimaastikku raputavast kohtuvaidlusest, kus ühel pool on Eesti 100 filmiprojekti läbi viinud Eesti Filmi sihtasutus ja teisel pool meelelahutusärimees Peeter Rebane ja tema kompanjon Meelis Niinepuu.
Rebasel ja Niinepuul oli nimelt plaan teha paadipõgenikest film “Purjetamine vabadusse”. Filmikonkursil nad aga rahastust ei saanud, kuna ekspertžürii leidis, et stsenaarium oli nõrk. Küll sai rahastuse kaks Allfilmi toodetavat filmiprojekti “Tõde ja õigus” ning “Võta või jäta”. Allfilmi endine osanik Piret Tibbo-Hudgins osales aga filmiinstituudi peaprodutsendina filmižüriis.
Rebast ja Niinepuud esindav Allar Jõks esitas kohtusse kaebuse, et Tibbo-Hudgins on seetõttu huvitatud osapool ja taotleb kogu konkursi tulemuste tühistamist.
Tibbo-Hudginsi sõnul on kogu protsess kahe ärimehe kius, kus otsitakse vahendeid, et hoolimata heale ideele lahjaks jäänud stsenaariumile raha leida. Kuna stsenaariumi headuse üle kohus otsustada ei saa, siis on nüüd ette võetud tema enda isik. “See on puhas kius, kus suunatakse tähelepanu tegelikelt põhjustelt minu isikule,” ütles Tibbo Hudgins Eesti Ekspressi podkastis. “Tegu on eepilise filmiga, mille võtted käiksid igal aastaajal ning mille ettevalmistustööd juba käivad. Kui kohus otsustab konkursi tulemused tühistada, siis ei saa 2018. aastaks film lihtsalt valmis.”
Mida Tibbo-Hudgins ennast tabandud süüdistuste vastu ütleb? Kuidas on lahti läinud avalik meediavõitlus? Ja millest ja milleks vaidlusalused filmid on? Seda saab kuulata siit:

Veel

Eesti Ekspress
Eesti Ekspresshttps://ekspress.delfi.ee/
Eesti Ekspress ilmub taas ka neljapäeval! Seda hoopis podcast’ina, kus Ekspressi ajakirjanikud jätkavad lehes kajastatud teemasid, reageerivad vastukajale, viivad kuulajaid kaasa tööpõllule ja toovad mikrofoni ette seni vaikinud osapooled. Intervjuud, audiorännakud, arutelud poliitikast kunstini.

Populaarsed

Hiljutised