PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #5

JAGA:


Avameelselt inimeste juhtimisest on PARE podcastide sari, kus võtame fookusesse teemad, mis on hetkel personalijuhtimises kõige suuremas muutumises.

PARE podcasti 5. episoodis uurime, mis on inimeste juhtimise eripärad avalikus sektoris ning eriti kaitsevaldkonnas.

Saatekülalisteks on Kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk ja personalijuht Mailis Neppo.

Kristjan on õppinud Tartu Ülikoolis politoloogiat, saanud magistrikraadi Ameerikas Maaväe Sõjakolledžis, töötanud välisministeeriumis, riigikantseleis kaitsevaldkonna juhtivatel ametikohtadel, aga ka Eesti suursaatkonnas Washingtonis kaitsenõunikuna. Kristjani ootus tippjuhina personalijuhile on inimesi puudutava suure pildi hoidmine, samuti signaali andmine, kui kusagil võib hakata king pigistama, sealhulgas laiemate demograafiliste trendidega kursis olemine.

Mailisel on samuti pikaajaline kogemus avalikus sektoris. Tema kui personalijuhi partneriteks on olnud Eesti tippjuhid riiklikul tasandil – presidendid Lennart Meri ja Toomas Hendrik Ilves, riigikontrolör Mihkel Oviir, õiguskantsler Allar Jõks – kui mainida neist vaid mõned. Mailis ütleb oma kogemuse najal, et personalijuht saab juhti toetada talle inimeste juhtimisega seotud otsuste jaoks vajalikku infot andes ning märgata organisatsiooni eesootavaid muutusi, olles justkui ennustaja rollis.

Kristjan ja Mailis räägivad juhi ja personalijuhi koostööst; sellest, millised on väljakutsed poliitilise organisatsiooni juhtimises ning kuidas muutuvas tööelus toime tulla jõustruktuuride eripäradega.

Vestleme põlvkondade erinevusest inimeste juhtimisel, aga ka sellest, millist väärtust lisab töötaja, kes on läbinud kaitseväe teenistuse. Saate lõpus annavad saatekülalised 3 praktilist nõuannet, kuidas õnnestuda inimeste juhtimises.

Head kuulamist!
Saatejuht: Taavi Libe
Saate produtsent: Kärt Kinnas
Tehniline tugi: Tanel Triisa

Ootame Sinu tagasisidet saate kohta [email protected]

Veel

Avameelselt inimeste juhtimisest
Avameelselt inimeste juhtimisesthttps://pare.ee
“Avameelselt inimeste juhtimisest” on podcastide sari, kus räägime teemadel, mis kõnetavad igaüht, kes peab oluliseks inimeste juhtimise head kvaliteeti.

Hiljutised