#282 Juhid, eneseareng ja jalajälg: tee sügavama kontaktini, saates mentor Ivar Raav

JAGA:


Ivar on korporatiivmaailmas karjääri teinud juht, kes hoolimata kõigist täide viidud unistustest avastas ühel hetkel, et ihaldatud õnn ei seisnegi heas palgas ja mõjukas positsioonis. Läbides sügava enesesse vaatamise perioodi, ühendab ta koolitajana inimeseks olemise kaudu juhtide ja alluvate maailma. Tema meeskonnas töötanud 60 juhti ja 2000 spetsialisti on näinud tema kasvamist juhina, edu ja läbikukkumisi.

Ivar on õppinud matemaatikaõpetajaks, organisatsioonipsühholoogiat ja teraapiat, ehitanud üles mitmetest lähenemistest oma viisi, kuidas töökohtades inimesed rohkem iseendid saaksid olla, ning toob selles raamatus välja oma olulisimad põhimõtted, et juhtimiskvaliteet tõuseks tasemele, kus me teame, mida oodata juhtidelt, ja julgeksime seda ootust ka väljendada. Mitte keegi ei tohi aktsepteerida kehva juhtimist, on Ivari üks juhtivaid põhimõtteid.
Kõige enam rõhku soovib Ivar suunata just sellele, et kuidas korporatiivmaailmas tegutsemine käivitas temas sügavama vajaduse ja tahte iseendasse vaadata, kuna pealtnäha oli kõik suurepärane, aga tegelikult sisimas toimus täielik kaos. Kuidas teiste aitamise soovi tulemusena sai iseennast ära lõhutud.

Ivar on andnud välja ka raamatu nimega “Juhtimise jalajälg – miks peaks juhtimine olema ajutine”, kus ta räägib lahti oma põhimõtted ja kogemuse, kuidas ühendada maailmad, kus ei ole traditsioonilist juhtimist, vaid on suhe ja side inimeste vahel. Lisaks veab ta ka podcasti “Juhtimine juhtimiseta”.

Saates räägime Ivariga sellistel teemadel nagu juht versus palgatöötaja, töökultuur ja organisatsioonipsühholoogia, ühiste eesmärkide suunas liikumine tiimina, Ivari enda isiklik areng ja välja astumine juhtimisest, kellest saab hea juht, kes on määratud olema kehv juht, holistilisest regressiooniteraapiast, mentordamisest jne.

Saatest saad teada:
– kuidas ja miks on juhid kõige suuremad organisatsioonide kultuuride mõjutajad;
– Ivari enda teekond läbi enesearengu;
– kas sinust võiks saada hea juht;
– kuidas jõuda sügavama kontakti iseendaga;
– kuidas iseendaga sügavam kontakt aitab luua paremat jalajälge maailmas;

ivarraav.com/

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised