#258 – Maria Baydar "Me ei saa enne teadlikuks enda väest kui me peame seda kasutama"

JAGA:


Maria Baydar on coach, koolitaja, motivatsioonikõneleja, kirjanik, unistuste elu ja vaimse heaolu strateeg ning enesearengu õpetaja. Ta on öelnud, et tema suurim kirg on näha ja kogeda, kuidas inimesed avastavad enda tõelise potentsiaali ja õpivad seda rakendama oma elu parimaks õnnelikuks loomiseks. Maria Baydari teadmisi saad ammutada kahest ilmunud raamatust ”Teadliku elu Meistriklass” ning ”Peidetud nõiavägi tänapäeva inimeses”.

Maria missioon on olnud ja on ka edaspidi aidata luua inimestes ja ühiskonnas selgust, julgust, kirge, motivatsiooni, eneseteadlikkust. Maria eesmärk on aidata inimestel oma elukogemusest võtta maksimumi ja õpetada neile, kuidas luua oma ellu rohkem rõõmu, tasakaalu, õnne ja väärtust.

Tänases saates puudutame Maria enda teekonda, tema kui coachi oskust inimesi aidata ja suunata. Samuti puudutame teemasid nagu kriis ja läbopõlemine, enesejuhtimine, praktiline psühholoogia, eduseisund, psüühika varjukülg, enesearmastus, harmooniline paarisuhe, depressioon ja ärevus, polüteraapia.

HEAD MÕTTED SAATEST:
“Enda ja teiste valu ei pea võrdlema, tuleb aktsepteerida et nii lihtsalt on.”
“Oma valu saab vaadata ka kui enda potentsiaali või eesolevat lahendust.”
“Me teeme kõike selleks, et vältida valu või kogeda naudingut.”
“Igalpool seisan ma silmitsi ainult iseendaga.”
“Läbipõlemisest inimene sünnib uuesti.”
“Vari on osa meie psüühikast, kus on peidus kõik see, mida me ei taha tunnistada, varjame, tahame alla suruda ja millest me ei pruugi isegi teadlikud olla.”
“Kõige lihtsam on hakata enda varju teadvustama läbi kirjutamise.”
“Me kogeme enda potentsiaali läbi välise maailma.”
“Õiged küsimused tulevad peegli ees kui vestled endaga nagu sa vestleksid kõige kallima inimesega, keda sa soovid elus aidata.”
“Me ei saa enne teadlikuks enda väest kui me peame seda kasutama.”
“Potentsiaal on lihtsalt järjepidev enesetäiustamine sellel rajal, millel sa oled tõeliselt õnnelik.”
“Pole kasu teadmistest ja oskustest, kui sa seda maailmaga ei jaga.”

Saates mainitud raamatud:
Chris Kala “Kontaktis endaga”
Maria Baydar “Enesekasutusjuhend”
Maria Baydar Praktikavihik “Vari”
Maria Baydar Praktikavihik “Armastusetee iseendani”

Facebook:
www.facebook.com/chriskalapodcast
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Hiljutised