#168 Webinari sari "Kontaktis endaga" – Merit Raju

JAGA:


Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” teine osa, mille külaliseks Merit Raju.

MERIT RAJU ON JOOGAFESTIVALIDE KORRALDAJA, JOOGAÕPETAJA, TERVISLIKUST JA ÕNNELIKUST ELUSTIILIST RÄÄKIVA ÜLIPOPULAARSE RAAMATU “HINGELE PAI” NING KA RAAMATU “VABA JA METSIK” JA “SÕLTUMATU NAINE” AUTOR.

Tegelikult on Merit avaldanud suisa 6 raamatut. Õppinud on ta TTÜ-s ärikorraldust ja Saksamaal rahvusvahelist ärijuhtimist. Alustas ta oma teekonda kunagi koristajatööst oma lemmikus teatrimajas, seejärel asus ta kontoritööd toetavale ametile, millest sai alguse igatsus iseenda tööandjaks olemisele. Kuskil sündis Meritis aga julge otsus oma lemmik töölt ära tulla.

Tänasel webinaril räägime Meritiga endaga kontaktis olemisest ja elamisest. Juttu tuleb emotsioonidest, mõtetest, kehasignaalidest, vajadustest ja intuitsioonist. Merit ütleb, et endaga kontaktis olles pole olemas konkreetset retsepti või standardit, mille järgi elada – kõik tuleb ise tunnetada ja julgeda ka astuda samme, et muutusi teha.

Head mõtted Meritilt:
”Tõeliselt kontaktis endaga olemine nõuabki rohkem julgust ja teatud mahus enda mugavustsoonist välja tulemist aga seda kõike selle nimel, et hing meie sees oleks rohkem rahul.”

”Kui sa tunend elus hirmu millegi ees, siis see on see koht, kus tuleb end ületada, et toimuks eneseareng.”

”Kuni seitsmenda eluaastani meie lapsed võtavad kõike uut informatsiooni kui tõde.”

”Uskumused, suhtumised ja laused, mida lastesse sisestame, nt ”Mis sul viga on?” sellest saab hiljem automaatne sisemine minakõne iseendaga ehk programmeering.”

”Uskumused, mis on omased, ma nimetangi marinaadiks.”

”Me oleme hakanud arvama, et meie mõtted võrdub mina. Aga see pole tõsi.”

”Kui soovid oma sisetunde järgi elada, siis peab sinus mingisugune emotsioon olema. Miski, millega märgata kuivõrd väga sa midagi tahad ja kas tabad ära tegevusi, mis sulle meelejärgi on.”

”Ettevõtjate kohta öeldakse, et nad on lootusetud optimistid, sest ellujäämismäär on väga väike.”

”Emotsioonid on nagu indikaatorid sellest, kas me oleme õigel teel või ei ole ning kas asi puudutas meid või siiski mitte.”

”Inimestel pidavat olema viis põhilist emotsiooni – rõõm, viha, kurbus, üllatus ja vastikustunne.”

”Mõtted tekitavad emotsioone.”

”Traumadega tegelemiseks on vaja ikkagi terapeutide abi, ei piisa päevikusse kirjutamisest, kui tänulik sa mingi asja või konkreetse situatsiooni üle oled.”

”Kui sa hoiad emotsioone enda sees, siis see tekitab ajapikku erinevaid haiguseid.”

”Kui keha annab signaali, et tuleks magama minna, siis tuleb seda ka teha, sest see on esimene märk kehalt.”

”Me tegelikult igapäevaselt ei hinga, me hingitseme.”

”Näiteks, kui me lükkame pissil käimist edasi ja hoiame kinni, siis kuna see oli mõeldud kehast välja saamiseks vedelik, siis hakkab meie keha seda vaikselt endasse imema ja just toksiinide näol.”

”Kui sa tunned, et pead midagi tegema, siis sa pead seda tegema – see ongi sinu tee.”

”Toida ennast millegi muuga ära ja tee seda loomingut siis. Ära survesta, ega tee loomingust kohe elamist.”

”Intuitsioon ei taha, et sa teda väga väikeste asjadega tülitaks, ta pigem tahab, et sul oleks asja ka.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised