#167 Webinari sari "Kontaktis endaga" – Mentor Indrek

JAGA:


Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

Käesolev webinar on webinari sarja “Kontaktis endaga” esimene osa, mille külaliseks Mentor Indrek.

Indrek on käinud saates tänaseks kolmel korral ja ühe korra ka läbi viinud meditatsiooniseansi, mida võimalik järelkuulata. Temaga salvestatud populaarsed saated pealkirjaga “Jutuajamine mentoriga” on väga populaarseks osutunud ja oma mõtetega on ta paljudele kuulajatele eeskujuks olnud. Keegi pole siiani teda näinud, ega tea, milline mentor Indrek välja näeb, kuid nüüd on see võimalus, sest mees on otsustanud esmakordselt kaamerate ette tulla! Indrek on minu isiklik mentor, kes on aidanud brändi ja podcast’i “Ausad mehed” teekonda suunata ja kujundada. Mentor Indrek kirjeldab end ise nii: „Ma olen eikeegi. Ma ei ela oma hinges ühiskonna mõttes saavutusest saavutuseni. Ma lihtsalt olen ja kulgen. Ma elan oma elu, andes maksimumi, mis mu kestas on, ja ma ei soovi mitte kunagi midagi vastu. Olen selline olnud juba lapsepõlvest saati – ajast, kui end mäletan –, aga alles praegu oskan seda sõnastada ja julgen välja öelda.“

Webinaril räägime Indrekuga isiku eksistentsiaalse-kasvamise teekonnast läbi inimese enda arusaamade ja tõdede; juttu tuleb aususest ja sellest, kuidas kõik vastused oma küsimustele peab inimene küsima eranditult vaid iseenda käest.

Head mõtted Indrekult:

”See raamat ”Kontaktis endaga” näib olevat Eesti inimestele justkui nagu eneseabi ”piibel” või aususe edasi kandmise aabits.”

”Tihti inimesed loevad erinevaid raamatuid, kuid raamatu lõpus ollakse endiselt veel segaduses. Raamat ”Kontaktis endaga” on hoopis midagi sügavamat.”

”Kontakt endaga iseloomustab kõike, mis kuulub eksistentsiaalse maailma arengusse.”

”Kontakt iseendaga on teekond. See on teekond iseendani.”

”Koolitajaks ei saada niisama, selleks peab ka kasvama.”

”Kui sa räägid inimestega, keda ei huvita filosofeerimine, vaimne lähenemine ega ka isiku areng, siis on keeruline, sest teie maailmavaated ja soovid on niivõrd erinevad.”

”Igaühe õigus on valida, kuidas ta elu elab. Igaühe õigus on valida, kas ta soovib süveneda vaimsetesse asjadesse.”

”Mulle näib, et ”Ausad mehed” podcasti kuulajate seas on kokku saanud selline seltskond, keda ei huvita tilu-lilu, vaid kes soovivad mõtestada elu sügavamate tasandite üle.”

”Kontakt iseendaga on meeletult suur töö, ääretult pikk teekond, et päriselt üldse mõista enda tuuma.”

”Silmitsi tuleb seista enda südamesoovidega, et mõista mida sa tegelikult tahad?”

”Elu on pidevas muutuses.”

”Kirg aitab saavutada paremat kontakti iseendaga.”

”Lõppude lõpuks suundub inimene ikkagi vaikuse poole.”

”Kui vaja ole vait, aga mitte mingil juhul ära mine mitte kunagi oma aususega isiklikuks. Ära ütle teisele sitasti, seda ei ole vaja!”

”Iseendaga tuleb vestelda rohkem.”

”Ausus on nii siiras ja puhas väljend.”

”Alati soovita, sest nii kui kukud kellelegi nõu andma, siis läheb inimeste hari kohe punaseks. Soovitamine on suurepärane viis oma ideede edastamiseks.”

”Avalda oma arvamust ainult siis, kui küsitakse.”

”Tuleb õppida lihtsalt olema. See oskus on minu jaoks nagu elu mõte. Teinekord ma lihtsalt olen ja siis tuleb laksti uus kirega mõte mulle pähe.”

”Muuta saab alati ainult iseennast.”

”Vaikus on kõige suurem ja võimsam tööriist iseendaga kontakti saavutamiseks.”

”Õigustamisel puudub igasugune mõte. Kui sa oled endaga kontaktis, siis milleks on vaja ennast pidevalt õigustada? Küsi endalt, mida ma saavutan selle õigustamisega?”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised