#163 Zooloog Aleksei Turovski räägib, kas järglaste saamine on kõige tugevam tung

JAGA:


Aleksei Turovski on palju enamat, kui loomateadlane, ta on üks Eesti haritumaid filosoofe ja teravmeelsemaid mõtlejaid. Ta on pälvinud mitmeid erinevaid auhindu ja tunnustusi, sealhulgas riikliku Valgetähe V klassi teenetemärgi, lastesõbra aunimetuse Eesti Liikumispuuetega Inimeste Liidult ja lisaks on talle antud ka rahvalik tiitel – kõikide loomade saadik.

Aleksei Turovski on Eesti teadlane, õppejõud, autor ja lektor, kes on sündinud Moskvas, Nõukogude Liidus. Tema töö- ja huvivaldkonnad on parasitoloogia, etoloogia, entomoloogia, zooloogia, zoosemiootika, mütoloogia, animalistlik graafika ja paleontoloogia. Lõpetanud on ta Tallinna 19. keskkooli ja ka Tartu Riikliku Ülikooli bioloogia-geograafia teaduskonnas zooloogia eriala. Kaks aastat õppis ta lisaks ka keemiat.

Alates 1972. aastast töötab ta Tallinna loomaaias parasitoloogi, ringijuhendaja ja ekskursioonijuhina. Töötanud on ta ka Eesti mereinstituudis. Samuti õpetab ta Tartu ja Tallinna ülikoolis loomapsühholoogiat ja zoosemiootikat. Ta on kirjutanud palju raamatuid, sealhulgas “Loomult loom”, ”Loomad. Sipelgast vaalani” ja viimane, sellel aastal ilmunud teos koos Leelo Tunglaga on lasteraamat ”Kati, Carl ja isevärki farm”.

Aleksei on tuntud oma elava miimika ja avatud suhtlemise poolest. Hinnatud loomaeksperdina on ta esinenud paljudes Eesti raadio- ja telesaadetes.

Head mõtted saatest:

”Ühtegi lapse küsimus ei tohi jätta vastuseta, see on raudne reegel.”

”Laibas parasiite ei ole.”

”Loomariigis on igale inimese käitumisele olema õigustus.”

”Sõnad on sümbolid ja sümbolid on kõige kõrgema kategooria märgid, millel on kokkulepitud tähendus.”

”Mõeldes sõnadega, me pidevalt muudame tegelikult sõnade algtähendust.”

”Loomariigis ei ole liiki, kellest inimene ei saaks ühel või teisel viisil eeskuju.”

”Saada järglasi, saada lapsi ja saada seksi – need on täiesti erinevad asjad.”

”Korralikult hooldatud loom saab puhata, kui ta leiab selleks võimaluse.”

”Tervist tuleb hoida siis kui tervist on.”

”Loomariigis lõpliku seksuaalse partneri valiku teevad emased ja nad ei tohi eksida.”

”Väga paljudel loomadel on tiinuse edasi lükkamise võime.”

”Sünnihetkel lapse oma ema juurest ära võtmine on totaalne ja otsene kuritegu.”

”Orangutan imetab kuni 8-nda eluaastani.”

”Ema rinnapiim on kõige õigem toit. Piim on noore imetaja vedel toit. Soovitan tungivalt lastele nii pea kui võimalik, et rinnapiim ei ole janu kustutamise vahend, vaid see on toit.”

”Armastusega ei ole võimalik last ära hellitada.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala
www.facebook.com/ann.vool/

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised