#120 Räpparist poeet Beebilõust aka Andrus Elbing – vanglast, elust, muutustest ja unistamisest

JAGA:


Täna on mul külas Kuressaarest pärit räppar, kirjanik ja luuletaja Andrus Elbing, esinejanimega Beebilõust, kelle tuntumad laulud on “Mendid”, “Imperato”, “Vihaköne” ja ”Isale”. Aastatel 2000–2002 kandis Beebilõust vanglakaristust korrakaitsja ründamise eest. Pärast vabanemist ei muutunud otseselt tema elustiil ja ta jätkas vanaviisi, mis viis teda aasta hiljem, 2003. aastal taaskord vangi eluohtliku vigastuse tekitamise eest. Vanglas olles lõi ta bändi Verba Ab Intra ja lõpetas keskkooli suisa kiitusega.

2008. aasta aprillis esines ta kirjandusfestivalil Sotsia. 2011. aastal ilmus nime Beebilõust all tema debüütalbum “32 kuupi”. 2015. aastal ilmus tal teine album “Valge lipp”, mis valiti samal aastal ka Eesti hiphopi albumiks. Aastal 2016 ilmus juba kolmas album “Must lipp”. Ilmunud on tal ka kaks raamatut nimedega ”Siin Beebilõust, tere!” ja ”Resotsialiseerumine”. Teda on ühtlasi internetiavarustes nimetatud Eesti kõige andekamaks räppariks.

Aastal 2017, 4. veebruaril peeti ta kinni Tallinnas Tööstuse tänaval, kus ta müüjat noaga ähvardas. Andrus läks pooleks aastaks taaskord vangi, seekord juba kolmandat korda. Beebilõusta elatusallikaks oli mingi aeg pikalt tätoveerimine, tehes seda Pirados nimelises salongis, mis ühtlasi on Eestis üks ainsaid hip-hop elustiili riidebrände.

Aastal 2019. ilmus Beebilõustal neljas album nimega “Andrus Elbing”. See album on ühtlasi tema esimene digialbum, mis läks üles ka Spotifysse ja iTunesi. Beebilõust elab koos Ingrid Männiga, kellega on tänaseks ka ühine tütar.

Beebilõusta viimase albumi “Andrus Elbing” saad soetada siit:
piradosbrand.com/product/andrus-elbing/

NB! Kui tunned, et soovid “Ausad mehed” podcasti tegemisi toetada, siis saad seda teha järgnevale konto kaudu. Iga summa aitab, aitäh! Konto, millele toetust saata:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SELGITUS: Oma facebooki nimi

Head mõtted Beebilõustalt:

”Tihti laps teab oma võimeid, aga teda surutakse alla. Siis ongi väliseks ilminguks käitumisprobleemid”

“Esimese plaadi ilmumine tõi kaasa korraliku egotripi ning elupõletamise; pooli esinemisi ei mäletanud… Poolene lauakas oli alati lava peal olemas – ja sai esinemise ajal ka ära joodud.”

“Kunstnik, artist, kirjanik – mingis osas ta peabki piinlema, et ta hakkaks midagi looma. Elama maailmavalu läbi.”

“Kunagi ma arvasin, et kui sa tahad luuletajaks saada, siis esmalt pead sa inimese endas tapma. Või vastupidi – kui sa tahad inimeseks saada, pead luuletaja endas tapma. Nüüd arvan, et nende rollide vahel tuleb balanss leida.”

”Vanglas aset leidev kontroll peegeldab väga hästi kontrolli, mis on ka meil väljaspool vanglat tänases ühiskonnas”

”Vangla on õpetanud mulle kannatlikkust ja unistamist. Sa kas unistad asjadest närviliselt või rahulikult. Just seda on vangla mulle õpetanud, olla rahulik, leida tasakaal ja unistada kindlameelselt”

”Isegi raske on lahe!”

”Väline ei peegelda alati sisemust”

Sa asud kuulama podcasti Ausad Mehed, mille eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid olemaks rohkem ausam enda vastu ning võtmaks suuremat vastutust enda isikliku elu ees.

Lisaks, kui sa tunned, et saade, mida kuulad pakub sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit edasi viia.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala/

Jälgi Beebilõusta tegemisi:
www.facebook.com/beebil6ust/
www.instagram.com/andruselbing/

Veel

Ausad Mehed
Ausad Mehed
Ausad Mehed podcast keskendub isiklikule arengule läbi eneseteadlikkuse ja iseenda analüüsimise edendamise. Saadete eesmärgiks on motiveerida ja inspireerida kuulajaid, olemaks rohkem ausam iseenda vastu, võttes seeläbi suuremat vastutust enda isikliku elu ees. Individuaalne avatus, julgus rääkida ja enda ning teistega läbinisti aus olemine on see, mis kasvatab eneseteadlikkust ning viib parema ja õnnelikuma elu juurde! ​

Populaarsed

Hiljutised