PÄRANDIAASTA: Tulõvigul om aolugu

JAGA:


9.06.2018 Varbusel arutlesid Aigar Piho, Annela Laaneots, Annika Vaalma, Helena Kudre, Laura Tillo, Lauri Õunapuu, Rainer Kuuba, Sirli Pohlak

Kultuur ei kandu edasi, kui noored sellega ei tegele ja seda oma loomingus ei kasutata. Oleme omakultuuri katkestuse lävel. Globaliseerumine on muutnud üheülbastumise trendiks: et äge on tabada üleilmset ühist, selleks toodetud vaibi. Loojate asemel ollakse pinnapealsuse tarbijad. Kui me soovime, et meie järeltulev põlvkond oleks globaalsete produktide tarbijaskonna asemel looja, tuleb meil leida viis, kuidas muuta omakultuur järgnevale põlvkonnale põnevaks, uurimist väärivaks. Et nad jõuaks ise tõdemuseni, et meie omakultuuris on peidus paljutki, mis on huvitav, atraktiivne, millest saab inspiratsiooni. Näiteks nagu Trad Attack!, või noored moekunstnikud, kes saavad inspiratsiooni Eesti mustritest ja loovad kaasaegset trendikat moodi. Et tunnetataks, et tuleviku loomiseks võib pöörduda ka inspiratsiooni kogumiseks minevikku – et tulevikul on ajalugu.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised