Miks on Eesti maailma parim koht energeetika startuppide jaoks?

JAGA:


On levinud arusaam, et Eesti on üks parimaid kohti maailmas, kus oma lennukate ideede elluviimist alustada. Kas see on tõesti nii ning miks? Märkimisväärne on seegi, et samal ajal kui mujal maailmas räägitakse alles energeetikasektori andmete kogumise ja digitaliseerimise olulisest, siis meil on see etapp juba praktikas läbitud. Miks pole aga Eestis toimunud läbimurret kogutud info rakendamises? Eestis on loodud muu hulgas hea platvorm keskkonnasõbralike iduettevõtete kasvamiseks. Kuidas see toimib ning kas seniste edulugude pinnalt on 2035. aastal Eestis ka mõni energeetikasektori ükssarvik? Arvamusfestivali arutelul analüüsime, milline on Eesti potentsiaal energeetikasektori iduettevõtete kasvatamiseks ning kuidas suudab riik sellele kaasa aidata.

Arutelu juht: Erki Ani
Osalejad: Marit Lyngbaek (Plug and Play energia ja jätkusuutlikkuse programmi suurettevõtete partnerluse juht Silicon Valleys ), Georg Rute (Elering digitaliseerimise arendusjuht ja tarkvõrgu üksuse juht), Martin Kruus (Sunly asutaja), Birgit Aru
Korraldaja: Cleantech ForEst

Arutelu leidis aset 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised