Kes kaitseb enam maailmas demokraatiat?

JAGA:


Demokraatia ja kodanikuvabadused on olnud viimastel aastatel globaalses languses. Autoritaarne populism ohustab demokraatiat ka läänes. USA on lahti öelnud oma rollist demokraatia edendajana maailmas. Euroopa Liit püüab küll esineda liberaalsete väärtuste kaitsjana, kuid ei suuda peatada illiberaalsete jõudude tõusu mitmes liikmesriigis. Kas demokraatia allakäik on paratamatu – nii mõeldi näiteks 1930ndatel aastatel – või saab seda peatada? Kas demokraatia langus ohustab ka rahvusvahelist õigust ja julgeolekut? Kuidas need trendid mõjutavad Eesti väärtuspõhise välispoliitika väljavaateid?

Arutelu juht: Erkki Bahovski (Diplomaatia peatoimetaja)
Osalejad: Mall Hellam (Avatud Eesti Fondi direktor) Andres Kasekamp (professor, Toronto ülikool) Lauri Mälksoo (professor, Tartu ülikool) Kristi Raik (Eesti Välispoliitika Instituudi direktor)
Korraldaja: Eesti Välispoliitika Instituut, Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂

Veel

Arvamusfestival
Arvamusfestivalhttps://arvamusfestival.ee/
Arvamusfestival toimub iga aasta augusti teisel nädalavahetusel Paides. Tegemist on ärksate ja aktiivsete inimeste kohtumispaiga ja mõttevahetuskohaga Eesti ühiskonnale ja inimestele olulistel teemadel. Festivali eesmärk on tuua kokku erinevaid vaatenurki ja ideid, et arutelude tulemusel sünniks uusi teadmisi, alguse saaksid uued ühiskonna jaoks kasulikud ettevõtmised ning areneks arutelukultuur Eestis.

Hiljutised