28.09.23 Autojutud: Eestis valitakse aasta sportautot, rivis ka Ferrari

JAGA:


Aasta autot on Eestis valitud juba üle 20 aasta. Nüüd on asjad jõudnud nõnda kaugele, et siinmail selgitatakse välja ka parim sportauto ning seda mitte üksnes paberi peal – kaks nädalat tagasi toimus finalistide proovisõidupäev.

Nime Eesti Autogala kandval valimisel välja antavale tiitlile pretendeerivate neljarattaliste nimekiri pakub üllatusi, et mitte öelda tekitab küsimusi. Puhastverd sportautode Ferrari 296 GTB ja BMW M2 kõrval pakuvad konkurentsi kiired elektrilised pereautod BMW i4 M50 ja Kia EV6 GT ning maastikusuutlik pikap Ford Ranger Raptor.

Miks sai finalistide rivi just niisugune, seda selgitab Äripäeva raadio autosaates “Autojutud” Eesti Autogala korraldaja Raiko Ausmees. Veel kuuleb saates rääkimas profivõidusõitjat Martin Rumpi ja autoajakirjanikku Margus Pipart, kes mõlemad kuuluvad aasta sportauto žüriisse. Ette mängitakse proovisõitudel salvestatud helilõigud.

Saadet juhib Äripäeva ajakirjanik, samuti žüriiliikmete sekka kuuluv Karl-Eduard Salumäe.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised