26.10.22 Mets ja majandus: kriisiaeg nõuab konservatiivsust rahaasjades

JAGA:


Saade “Mets ja majandus” vaatab seekord tagasi tänavuaastasele Äripäeva konverentsile Puidutööstuse Äriplaan 2023. Praegusele ajale kohaselt oli konverentsi üheks põhiteemaks kriisiga kohanemine ja võimalused kriisiga hakkamasaamiseks. Saates toome kuulajateni osa kahest konverentsil kõlanud ettekandest.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran avas oma ettekandes riigi ootusi puidusektorile. Lühidalt kokku võttes võib öelda, et peamised ootused on lisandväärtuse kasv, arendustegevusse panustamine ning kestlik majandusmudel. Väga oluliseks peetakse innovatsiooni, tootearendust, rohepööret ja tootmise digitaliseerimist.

Saate teises osas jagab maailma ühe suurima termopuidu tootja Thermory juhatuse liige ja finantsjuht Martin Kalle ettevõtte kogemusi kriiside ületamiseks. Muuhulgas küsib Kalle, kas COVID-kriis oligi üldse kriis? Tema hinnangul oli tegu pakkumise kriisiga, mis viis müügi lakke ja tegelikult oli vähemalt puidutööstustele väga hea aeg. Nüüd aga on ees ootamas nõudluse kriis ja midagi head see ei tõota.

Mida aga veel tähele panna, seda kuuleb saatest. Saadet juhib Toomas Kelt.

Pildil Martin Kalle ja Andri Haran. Fotode autor: Raul Mee.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised