25.05.22 Sunly juht: energiakriisi tõsidus pole eestlastele kohale jõudnud

JAGA:


Seekordne Äripäeva raadio saade “Energiatund” on pühendatud meretuuleparkidele. Need võiksid katta Eesti elektrivajaduse, kuid ühtegi tuulikut veel püsti pandud ei ole. Kõige kaugemale on jõudnud kaks projekti – Eesti Energia Liivi lahe tuulepark ja Saaremaa edela-rannikule plaanitud Saare Wind Energy.

Millal esimene meretuulik püsti pannakse, selles osas lähevad asjaosaliste hinnangud lahku. Eesti Energia juht Hando Sutter leiab, et tootmine algab kuue aasta pärast. Majandus-kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar ja taastuvenergiaettevõtte Sunly juht Priit Lepasepp on aga märksa pessimistlikumad. Viimase sõnul pole energiakriisi tõsidus kohale jõudnud ja see tuulikute püstitamist piirabki. Nende kolmega tehtud intervjuusid saates kuulebki.

Juttu tuleb sellest, miks meretuulikute rajamine venib, kuidas nende rajamist kiirendada ja mis hinnaga energiat meretuulest toota saaks.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised