24.11.22 Sisuturundussaade. SEB ettevõtetele: maksepuhkust saab, intressi madalamaks mitte

JAGA:


Kui ettevõttel tekib laenu teenindamisel raskusi, on märksa suurem efekt maksegraafiku ülevaatamisel, kui intressimäära muutmisel, märgib saates SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.

“Kui ettevõtte äriplaan on vettpidav ja tegemist on ajutise raskusega, on see koht, kus rääkida maksepuhkusest,” leiab Sokolov ja lisab, et kui ettevõte ei jaksa intressi maksta, järelikult on ta ammu kimpus põhiosa maksmisega. Pank peab Sokolovi sõnul hoiustajate raha välja andes olema vastutustundlik ja riskid tuleb maandada.

Milline on majanduse hetkeseis, miks on SEB majandusprognoos keskmisest optimistlikum, kuidas on muutunud ettevõtete laenukäitumine, millised on tööstuse ekspordi väljavaated, räägivad saates SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolov.

Juttu tuleb ka Baltikumi suurettevõtete finantsjuhtide uuringu olulisematest tulemustest – mis saab äridest järgmisel aastal, kas ja millist hinnatõusu on oodata ja milline on üldine meelsus. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised