17.11.22 Investeerimisportfell 2030. Roosaare: võimendus on hea, börsil oldud aeg parem

JAGA:


Seekordses investeerimis- ja kauplemisteemalises Äripäeva raadio saatesarjas rääkis tuntud investor ja raamatute autor Jaak Roosaare rääkis, millised on tema investeerimisstrateegia ning mõtestas lahti USA investeerimisguru Warren Buffetti põhitõed, kuidas edukalt investeerida.

Saates arutati Buffetti investeerimisnippide üle, mis on kokkuvõetud oktoobris ilmunud raamatus „Buffetti nipid“. Saates mõtestati lahti põhimõtted, mis aitavad turgudel pikaajaliselt head tootlust teenida ning mis on tegelikult Buffetti edu taga. Roosaare on Eestis tuntud Buffetti austaja ning ta meenutas, kuidas tema USA investeerimiseksperdi nippideni jõudis ning miks on ta otsustanud pikaajaliselt panustada Berkshire Hathaway aktsiasse.

Saates rääkis Roosaare, et täna on kogu tema varadest vaid 20% aktsiates ning suurema osa likviidsest varast on laenudena. Ta kasutas pikalt strateegiat võtta Interactive Brokersist soodsat võimendusega laenu ning anda see kinnisvaratagatisega 18% suurust laenu edasi. „ See oli hea marginaaliga äri, kuniks see kestis,“ ta lisas, et see sai otsa selle aasta suvel, kui IB keeras rahakraanid kinni ja enam nii soodsat võimendust kasutada ei saanud.

Saadet juhib Markus Tamm.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised