14.9.22 Energiatund: universaalteenuse hind tuleb mitteuniversaalne

JAGA:


Elektrimüüja võib Konkurentsiameti ja Enefit Poweri kokku lepitud tootmishinnale lisada oma müügiga seotud kulud ning seega on erinevused universaalteenuse hinna osas kodutarbijale tõenäolised.

Kui praeguste plaanide kohaselt ütleb Konkurentsiamet 23. septembril välja Eesti Energiaga kokku lepitud tootmishinnna, mis koosneb tootmiskuludest pluss mõistlikust kasumimarginaalist, siis sellele lisavad elektrimüüjad oma müügikulud, millele keegi piire ei sea, kinnitavad Energiatunni saates Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos ning Konkurentsiameti juht Evelin Pärn-Lee.

“Aleksela, Elektrum, Eesti Gaas,” loetleb Agnes Roos elektrimüüjaid, kes soovivad praeguse seisuga universaalteenust tarbijale pakkuma hakata ning kes kõik tootja, Enefit Poweriga selle osas läbirääkimisi peavad.

Saates tuleb jutuks veel kuidas käivad Eesti Energia ning Konkurentsiameti läbirääkimised tootmiskulude määramise osas, mis saab universaalteenuse rakendamisel Eesti Energia jaoks tulevikutehingutena ette müüdud energiast ning samuti ka sellest kui suurt töömahtu nõuab Konkurentiametilt universaalteenuse hinnaga tegelemine.

Lisaks selgub mis tingimustel võib Konkurentsiamet varem kokkulepitud universaalteenuse hinna katkestada ning kehtestada ajutise hinna. Samuti kergitab Enelin Pärn-Lee saates saladuskatet Konkurentsiameti analüüsi osas, mis puudutab augusti elektri rekordhinda börsil ning küsimust, kas Nordpoolil on tehtud konkurentsipõhiseid pakkumisi või mitte.

Fotol on Evelin Pärn-Lee, foto autor Eiko Kink. Saatejuht on Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised