11.08.22 Särtsakas tulevik. Tehniline konsultant: kõhklejaid jagub, aga renoveerida tasub

JAGA:


Kuigi tervikrenoveerimine vähendab kortermajas energiakulu keskmiselt kaks kuni kaks pool korda, tuleb Tallinnas arvestada, et renoveerimiseks vajaliku laenukohustuse tõttu tõuseb korteriomanike igakuine makse korteri ruutmeetri kohta 60 sendi kuni ühe euro võrra, märgib mitme Tallinna korterühistu juhatusse kuuluv tehniline konsultant Anvar Kima.
Suuremate maksete eest saavad elanikud aga kaasaegsema elukeskkonna ja oluliselt parema sisekliima.
Saates räägime kortermaja tervikrenoveerimisest, et saavutada parem sisekliima ja energiasääst ning hoida kokku kommunaalkuludelt.
Räägime samm-sammult kuidas kortermaja võiks jõuda tervikrenoveerimise otsuseni, kuidas leida projekteerija ja kuidas saab selle juures aidata tehniline konsultant. Anname nõu, mis nipiga veenda ringi kriitiliselt meelestatud elanikke ning räägime ka mida teha siis kui ehitajal tekib raskusi töö lõpuni viimisel. Räägime ka sellest, millise taseme otsuseid võib jätta korteriühistu juhatusele ning millised nõuavad üldkoosoleku otsust.
Anname ka hinnangu kui suur on praegusel hetkel keskmine laen, mida korteriühistu võtab, et kortermaja tervikrenoveerimine läbi viia. Anname nõu kuidas läbi viia raha taotlemise protsessi ning räägime ka sellest kui suur võiks olla remondifondi igakuine makse vanemas kortermajas.
Fotol on kortermajad Tallinnas, foto autoriks Raul Mee. Saatejuht on Lauri Leet.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Populaarsed

Hiljutised