03.05.22 Eetris on ehitusuudised. Kaido Somelar: oma rahaga teiste äri ajada ei saa!

JAGA:


Saates „Eetris on ehitusuudised“ märgib AS Ehitustrusti juht Kaido Somelar, et sõja algusest alates on tellijaga arutatud kõikidel objektidel pidevalt võimalusi kuidas metsikut hinnatõusu kompenseerida. Kahjumiga ehitamist Somelar jätkusuutlikuks ei pea.

Nende läbirääkimistes Somelari sõnul aga midagi lihtsat pole ning ta ennustab et ehitajad hakkavad edaspidi ka teatud objektidel töid pooleli jätma. „Rehkendus on ehitaja jaoks lihtne – hinnatõus versus täitmisgarantii,“ kinnitab ta veendunult.

Saates lahkame laiemalt teemat, kuidas ehitajad määramatus hinnatõusu olukorras toime tulevad. Kuidas sõlmitakse lepinguid, milliseid leevendusi pakub ehitajale eratellija, mille osas saab läbi rääkida riikliku tellijaga? Kui palju ja mille osas suurem ehitusettevõte ise alltöövõtjatele vastu tuleb? Kuidas hangitakse materjale ja kuidas leitakse tööjõudu?

Lisaks kuuleme saates ka telefoniintervjuud eesti ehitusettevõtjaga Soomes, kes selgitab oma kogemuse baasil, millised ja kui pikad on Soomes peatöövõtja ja alltöövõtja vahelised hinnalepingud ning kas üle lahe on tarneprobleemide ja hinnatõusu tõttu töid ehitusobjektidel ka seisma jäänud. Saatejuht on Lauri Leet.

Fotol on Kaido Somelar Arvo Pärdi keskuse ehitusplatsil. Foto autoriks Raul Mee.

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised