02.06.22 Kinnisvaratund: „Päikesepaneelidel negatiivne keskkonnamõju? See on ju nonsenss!“

JAGA:


Rohelahenduste entusiast, Scandium Kinnisvara innovatsioonijuht Kalle Aron nimetab tuulikute ja paneelide vastaste väiteid nende negatiivse keskkonnamõju osas absurdseks ning toob välja, et kiiresti tõusnud energiahind on rohelahenduste tasuvusajad poole lühemaks lõiganud.
Saates „Kinnisvaratund“ toob Aron koos teise saatekülalise, Kaamos Kinnisvara tegevjuhi Taimo Mureriga välja, et ärikinnisvaraturul on eelkõige välismaa klient hakanud järjest enam nõudma äripinda säästlikus ja võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega hoones. Samas selgub et vaatamata võimsatele loosungitele ja reklaamlausetele ei ole arendajad väga pikka aega ei näinud rohelahendustes tõsist revolutsiooni.
Rohelahendustest kõnelevas saates arutleme, kas A-klassi järgi projekteeritud hoone on ikka piisavalt energiasäästlik, et seda võiks rohelahenduste hulka arvata ning kas riigipoolsed nõuded uutele hoonetele võiksid olla pisut kõrgemad. Saates jagab Kalle Aron mitmeid kõnekaid näiteid, kuidas A-energiaklassist Scandiumi jaoks alles hoone arendamise väljakutse algab ning samuti milliste nippidega tõmmatakse kaasa projekteerijad, kes esialgu sooviksid piirduda vaid nõutud A-klassiga.
Uurime, kas pangad annavad parematel tingimustel laenu kui on tegemist energiasäästlikuma arendusega. Tutvustame, millised Eesti turul seni vähem tuntud lahendused, mis energiasäästu tagavad ja keskkonnamõju vähendavad ning räägime teiste seas põhjalikumalt nii päikesepaneelidest, kanalisatsiooniveest soojuse tagastamisest kui ka lokaalselt toodetud elektrienergia targemast kasutamisest.

Fotol on Kalle Aron, foto autoriks Marko Mumm. Saadet juhib Laur Leet

Veel

Äripäeva raadio
Äripäeva raadiohttps://www.aripaev.ee/raadio
Eesti juhtiva majanduslehe raadio, kus teemaks päevakajalised majandus- ja poliitikateemad ning praktilised soovitused nii isikliku, ettevõtte edu kui rikkuse kasvatamiseks.

Hiljutised