Õhtuleht taaselustab neli aastat varjusurmas olnud taskuhäälingu „Viies veerandaeg“, mida hakkab vedama saatejuhtide duo Tiit Liblik ja Rasmus Voolaid. Esimeses episoodis käis meil külas äsja TalTech/Alexelaga liitunud korvpallur Carlos Jürgens, kes rääkis kõigest põnevast, millega ta oma lühikese, kuid põneva karjääri jooksul kokku puutunud.
Näiteks võrdles mullu Leedus Kedainiai (loe: [Kedanai], sest [Kedainiai] on liiga keeruline!) Nevežises mänginud Jürgens sealset trennide taset Oral Robertsi ülikooliga.
„Ma olen profimeeskondades veel üsna vähe olnud, võib-olla mõni meeskond paneb kõvasti, aga Leedus olid trennid üsna kerged. Ameerikas sind ikka tapeti ära. Sa vajasidki pärast lihtsalt aega, et lugeda tähti,“ rääkis ta.
„USAs tegime enne hooaega sellist asja nagu camp five. See oli viiepäevane laager ja esimene trenn oli alati kell 5 hommikul. Igal treeneril oli üks päev, kus nad mõtlesid hommikul kella viieks välja kõige hullema drilli, mis nad suutsid. Õhtul on ka raske meeskonnatrenn. Nende viie päevaga pigistatakse sind nii tühjaks kui võimalik, et vaadata, kelles on sisu. Selliste asjade põhjal järjest teha.“
Ta jätkas: „Mingil aastal käisid mind meil ka navy sealid (USA eriüksuslased – R. V.) kohal, kes viisid läbi asja nimega „Project X“. See kasvatab sind inimesena. Euroopas oleme me professionaalsed korvpallurid, aga seal olime rohkem noored õppursportlased. Korvpall oli meie jaoks tähtis, aga nemad kasvatasid meid eeskätt ka inimesteks.“
Lisaks rääkis Jürgens edukast hooajast, kui nad Covidi aastal jõudsid March Madnessil 16 parema kooli sekka. Selgub, et siis kiibistati mängijad trennide ajaks ära ja kontrolliti, et mehed platsil üksteisele liiga lähedal poleks.
Samas tuli jutuks ka Nevežises korraldatud taarakorjamise võistlus, mille meie mees pani kinni ja kasseeris endale seeläbi sisse tasuta õhtusööke.
Muidugi rääkis Jürgens ka Eesti koondisest, Aivo Erkmaa trennidest ja Audentesest. Selgus, et Jürgens pole tänase päevani võitnud Eesti meistriliigas mitte ühtegi mängu, aga kaotuseid on tulnud juba 30. Vaatamata sellele pääses ta 2017. aastal noore poisina Eesti liiga tähtede mängule
Igas episoodis palume külalistel endaga kaasa võtta väikse sümboolse eseme, mis nende karjääris olnud olulisel kohal. Kuna Jürgensil oli noorena palju sõrmetraumasid, siis tõi tema stuudiosse näpulahase.