"Si Vis Pacem…": eestlaste mälu kui julgeoleku nurgakivi

JAGA:

Väikeriigis on kõik julgeolek. Ajalooline mälu tagab meie rahvale, et poliitiline suund, kust tullakse ja kuhu ollakse teel, ei väänduks ega katkeks.

Meile on oluline, et mäletataks, kes olid su esivanemad tsaariajal, mida tegid ja kes olid nad ennesõjaaegses vabariigis ja kuidas meie vanavanemad ja isa-ema aitasid Eestil üle elada 51 aastat nõuka-vene okupatsiooni? Kuidas ja miks võideldi bolševsimi ja kommunismiga? Ja mida me ise tegime 33 aastat tagasi? Kõik see tuli kindlasti paljudele meelde 24. veebruaril vabariigi sünnpäeval, kui televiisoris näidati kaitsejõudude paraadi ja "pingviinide paraadi". Aga tähtpäevade jada jätkub. Kas keegi mäletab, mis tähtis daatum oli 11. märts 1990? Või 12. märts 1934?. Riigikaitselise saate "Si vis pacem…" seekordses osas on külas abielupaar Eve Pärnaste ja Jüri Kotšinev. Eve on Eesti vabadusvõitleja, omaaegne MRP-AEG ja ERSP asutaja, Kodanike Komiteede aktivist, endine Eesti Kongressi ja Riigikogu liige ja kahe Riigivapi teenetemärgi kavaler. Jürit tunneb avalikkus kui sõjaajaloolast ja kirjanikku, kes on kirjutanud mitmeid ajalooraamatuid. Saatejuht on Erik Boltowski.

Veel

Uued Uudised taskuhääling
Uued Uudised taskuhäälinghttps://uueduudised.ee
Uued Uudised on rahvuskonservatiivset maailmavaadet kandev uudiste- ja arvamuskanal. Meie kanalis saab kuulata Mart ja Martin Helme poliitikasaadet "Räägime asjast", Andres Raidi vestlussaateid "Poolkuu Igor Gräziniga" ja "Serviti" ning Erik Boltowski riigikaitse- ja julgeolekusaadet "Si Vis Pacem"

Populaarsed

Hiljutised