Tervisepooltund episood 47: Kuidas on korraldatud Eesti kiirabisüsteem?

JAGA:


Tänases ’’Tervisepooltunnis’’ on külas Regionaalhaigla kiirabikeskuse ülemarst-keskuse juhataja dr Lilian Lääts, kes annab ülevaate Eesti kiirabisüsteemi korraldusest ja igapäevast. Saame teada, kuidas on korraldatud kiirabiteenuse osutamine Põhja-Eestis ja väikesaartel, millised erinevad brigaadid on töös, mille poolest erineb reanimobiil harilikust kiirabiautost ning millistel juhtudel kasutab kiirabi kopteritransporti.

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Veel

Tervisepooltund
Tervisepooltundhttps://www.regionaalhaigla.ee
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on Eesti tipphaigla, mille missiooniks on investeerida inimeste tervisesse. Põhiväärtusteks on pühendumine ja professionaalsus, hoolivus ja vastutustundlikkus, avatus ja koostöövalmidus. Regionaalhaiglas töötab patsientide heaks enam kui 4000 inimest – arstid, õed, hooldajad, spetsialistid. Arste on üle 500, haiglas praktiseerib pidevalt ka enam kui sada arsti-residenti. Tegemist on seitsmest kliinikust ning 32 erialakeskusest koosneva kõrgema etapi haiglaga. Regionaalhaigla pakub sarnaselt Euroopa ülikoolihaiglatega raviteenust kõigil arstlikel erialadel, v.a silmakirurgia ja sünnitusabi.

Populaarsed

Hiljutised