Tervisepooltund episood 45: Astma ei diskrimineeri

JAGA:


Tänases saates on külas pulmonoloog Triin Sadam, kes töötab Regionaalhaigla pulmonoloogiakeskuses ja on omandanud kopsuhaiguste ravis kogemust ka Tartu Ülikooli Kliinikumis pulmonoloogiaosakonnas õena töötades. Astmat esineb nii täiskasvanutel kui lastel ning tekkepõhjused ulatuvad allergiatest kuni geneetilise eelsoodumuseni. Kuidas astmat ära tunda ja ravida? Mis eristab astma sümptomeid COVID-19 sümptomitest ja kas astmaatikud kuuluvad viimase riskirühma? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele leiame vastused värskest episoodist.

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Veel

Tervisepooltund
Tervisepooltundhttps://www.regionaalhaigla.ee
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on Eesti tipphaigla, mille missiooniks on investeerida inimeste tervisesse. Põhiväärtusteks on pühendumine ja professionaalsus, hoolivus ja vastutustundlikkus, avatus ja koostöövalmidus. Regionaalhaiglas töötab patsientide heaks enam kui 4000 inimest – arstid, õed, hooldajad, spetsialistid. Arste on üle 500, haiglas praktiseerib pidevalt ka enam kui sada arsti-residenti. Tegemist on seitsmest kliinikust ning 32 erialakeskusest koosneva kõrgema etapi haiglaga. Regionaalhaigla pakub sarnaselt Euroopa ülikoolihaiglatega raviteenust kõigil arstlikel erialadel, v.a silmakirurgia ja sünnitusabi.

Populaarsed

Hiljutised