Tervisepooltund episood 21: Dr Tiit Kivistik koroonaviirusesse nakatumise kogemusest

JAGA:


Täna vestleme Skype’i ühendusel hetkel kodus isolatsioonis viibiva Regionaalhaigla vanemarsti ja veresoontekirurgi dr Tiit Kivistikuga.
Kivistik julgustab isolatsiooni tõsiselt suhtuma: “Mina, kes ma viibin isolatsioonis, ei tea kui palju rahvast on poodides ja muudes igapäevaelu sõlmpunktides ja mul on raske hinnangut anda. Küll aga leian, et inimesed peaksid olukorra tõsidusse uskuma ja kindlalt jälgima ning mõtlema, kas mul on vaja konkreetsesse kohta minna ja inimestega füüsilises kontaktis olla. Ehk kui minna toidupoodi, siis pole tarvis minna sinna mitmekesi. Enne mõelda nimekiri valmis ja peale ostu kiirelt lahkuda.
Mulle tundub, et sellist infot võiks rohkem jagada ja meelde tuletada. Õige käitumise korral saame viiruse levikut pidurdada ja seda ongi meil täna vaja. Meil on vaja aega ja akent, et numbrid liiga kiiresti ei kasvaks.”

Loe kindlasti lisa: www.regionaalhaigla.ee/et/covid-19

Spotify keskkonnas saad värsket episoodi kuulata siin: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Veel

Tervisepooltund
Tervisepooltundhttps://www.regionaalhaigla.ee
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on Eesti tipphaigla, mille missiooniks on investeerida inimeste tervisesse. Põhiväärtusteks on pühendumine ja professionaalsus, hoolivus ja vastutustundlikkus, avatus ja koostöövalmidus. Regionaalhaiglas töötab patsientide heaks enam kui 4000 inimest – arstid, õed, hooldajad, spetsialistid. Arste on üle 500, haiglas praktiseerib pidevalt ka enam kui sada arsti-residenti. Tegemist on seitsmest kliinikust ning 32 erialakeskusest koosneva kõrgema etapi haiglaga. Regionaalhaigla pakub sarnaselt Euroopa ülikoolihaiglatega raviteenust kõigil arstlikel erialadel, v.a silmakirurgia ja sünnitusabi.

Hiljutised