Tulevikusaade #3: milline on unistuste haridus ja kas seda saab üldse koolimajas?

JAGA:

Teie ees on juba kolmas osa Telegrami 10. sünnipäevale pühendatud saatesarjast, mis keskendub tulevikule. Ja mitte sellele düstoopilisele tulevikule, mida nii peavoolumeedia kui ka alternatiivmeedia üksteise võidu eri nurkade alt maalivad, vaid positiivsele tulevikule. Kui mõte loob maailma, siis millist maailma oleme me võimelised looma positiivsete mõtetega?

 

Sel korral unistame koos tuleviku haridusest. Millist kooli tahab õpetaja? Ja millist õpilane? Aga lapsevanem? Ja kas see asub üldse koolis, kodus või kuskil mujal? On tuleviku haridus n-ö traditsiooniline, Montessori, Waldorf, demokraatlik, vabaõpe või hoopis midagi muud? Kuidas oleks igal lapsel koolis turvaline (et ei oleks koolikiusu)? Ja kuidas panna haridussüsteemi igas otsuses lähtuma küsimusest: kas see on lapsele hea?

Telegrami loojate Mariann Joonase ja Hando Tõnumaaga vestlevad kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja, PhD Rea Raus ning terapeut-nõustaja, austava ja südamega vanemluse koolitaja; vabaõppe ja demokraatliku hariduse praktik Iida-Leena Materasu.

 

vt videoga:

www.telegram.ee/ajaviide/tulevikusaade-3-milline-on-unistuste-haridus-ja-kas-seda-saab-uldse-koolimajas

 

Veel

Telegrami Podcast
Telegrami Podcasthttps://www.telegram.ee/podcast
Konspirituaalses meelelahutussaates jutustavad Telegrami asutajad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas päevakajalistel teemadel, seda muidugi tsensuurivabalt.

Hiljutised