#44 Toomas Lott ja Mats Volberg, "Palavikus linn"

JAGA:

Platon oli esimene feminist, kommunist, fašist, environmentalist… mis -istid meil veel on? See väide ei olegi nii ülepakutud, kui esmapilgul võib ehk tunduda. Kuivõrd platonistliku filosoofi Alfred North Whiteheadi (1861–1947) sõnul kujutab terve lääne filosoofia endast ääremärkusi Platonile, siis on kõik meie ismid ühel või teisel viisil sellest tüvest välja kasvanud.

25. märtsil kutsusin ma Kuku Raadio stuudiosse kaks Tartu Ülikooli filosoofia fakulteedi teadurit: Toomas Loti ja Mats Volbergi. Tulemuseks oli “Tähenduse teejuhtide” seni kõige pikem saade. Ma ei tea tõtt-ütelda siiani, kas Toomas üldse jõudis rongi peale. Kindel on aga see, et eesriide langemise ajal jäi “Politeia” lõpuni veel tubli sadakond lehekülge.

Järeldus saab olla ainult üks: Platoni juurde tuleb juba õige pea tagasi pöörduda. Enamgi veel, me peame ühe saate kindlasti veel ka “Politeiast” tegema, sest nagu ütleb ületamatu Arthur F. Holmes, on “Politeia” Piibli kõrval lääne tsivilisatsiooni kõige mõjuvõimsam raamat*.

Peatse kuulmiseni!

H.

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Populaarsed

Hiljutised