#204 Sven Tamming ja Ivar Tröner, "Erioperatsioon ja rahu"

JAGA:

„Me kasutame elektrit, aga elekter meid ei kasuta… Kust me seda teame? Võib-olla on just elekter see, mis ajab meid kõike seda tegema, mis me tõeliselt teeme. Võib-olla ei taha ükski inimene sõda, aga elekter sunnib peale, sest talle meeldib inimesega mängida. Laseb teda, vaest looma, uurida iseend ja muid asju, laseb teda ehitada suuri maju ja sildu, laseb teha masinaid ja mööbleid, pilte ja kujusid, raamatuid ja helisid ning järgmisel silmapilgul laseb kõik purustada,“ kirjutab Tammsaare “Põrgupõhja uues Vanapaganas” [1].

Tänases saates ei tule jutuks aga mitte Tammsaare, vaid Lev Tolstoi, kellest me oleme rääkinud oma sarjas vähemalt kahel korral (TT#86 “Kääriv kämp” [2], TT#116 “Täiuslik kunstiteos” [3]). Stuudiosse tulevad Sven Tamming (“Kuus aastat tantsu deemonitega”; TT#13, 10.21 [4]) ja Ivar Tröner (TT#15 “Inimese lootus”).

Peatse kohtumiseni!

H.

——————————————

[1]    • 33. Andrus Kivirähk ja Marju Kõivupuu…  

[2]    • 86. Arne Hiob ja Rainis Toomemaa, “Kä…  

[3] www.youtube.com/live/IR0QoXHl…

[4] teejuhid.postimees.ee/7367199…

[5]    • 15. Alar Tamming ja Ivar Tröner, “Ini…  


Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Veel

Tähenduse teejuhid
Tähenduse teejuhidhttp://www.burke.ee
Edmund Burke’i Selts on kodanikeühendus, mille liikmed peavad oluliseks lääne tsivilisatsiooni alusväärtusi – üksikisiku vabadust ja vastutust, turumajandust ning riigivõimule seatud konstitutsioonilisi piiranguid.

Hiljutised